Рада дозволила реєстрацію ліків проти коронавірусної інфекції для екстреного використання

Законопроєкт №6121 ухвалили у першому та другому читанні
Фото: depositphotos.com
Верховна Рада на засіданні 2 листопада ухвалила у першому та другому читаннях законопроєкт №6121 "Про внесення змін до статті 9-2 закону України "Про лікарські засоби" щодо державної реєстрації лікарських засобів під зобов'язання".

Про це повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".

За ухвалення законопроєкту у першому читанні та за основу проголосувало 262 нардепи. У другому читанні – з урахуванням пропозицій комітету та техніко-юридичних правок законопроєкт підтримало також 262 парламентарі, закон ухвалили у цілому.

Як вказано у пояснювальній записці, мета законопроєкту – забезпечити можливість екстреного медичного застосування окремих лікарських засобів, вакцин чи інших медичних імунобіологічних препаратів на час дії надзвичайної ситуації та/або карантину у порядку державної реєстрації під зобов'язання, встановлене Кабінетом Міністрів України.

Заявник у такому разі має довести, що він не має можливості для надання повних даних про ефективність та безпеку медикаменту з об'єктивних причин, ідеться у записці.

Законопроєкт визначає країни, надання компетентним органом яких дозволу на екстрене застосування вакцини або іншого медичного імунобіологічного препарату для лікування та/або специфічної профілактики коронавірусної хвороби (COVID-19) надає право на застосування до них процедури екстреної реєстрації в Україні, зазначили на сайті Ради.

У цьому списку, згідно з текстом законопроєкту, є США, Великобританія, Австралія, Швейцарія, Китай, Японія, Канада, Ізраїль та Індія.

Комітет Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендував ухвалити цей законопроєкт, сказав голова комітету, нардеп від "Слуги народу" Михайло Радуцький. Він наголосив, що комітет запропонував викреслити Індію із цього списку.

У проєкті наголосили, що препарати для лікування COVID-19, виготовлені у Росії, в Україні не можуть бути зареєстровані у такому порядку.

Контекст:

Аналогічний закон про процедуру екстреної реєстрації вакцин проти коронавірусу Рада ухвалила у січні 2021 року. Він також забороняє реєстрацію російських вакцин.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року у Китаї. 11 березня 2020 року ВООЗ оголосила поширення коронавірусу пандемією.

Станом на 2 листопада в Україні підтвердили 2,96 млн випадків коронавірусної інфекції, з них понад 19 тис. – протягом останньої доби. Померло приблизно 68,7 тис. пацієнтів із COVID-19.