Рада Європи: Сексуальне насильство над дітьми – загальносвітова проблема, яка стосується і України
В організації зазначили, що насильство над дітьми – загальносвітова проблема, яка стосується і України. Сексуальна експлуатація та сексуальне насильство вважають одними з найжорсткіших форм насильства щодо дітей. Із 2018 року в Україні реалізують проєкт із запобігання насильству над дітьми в межах плану дій Ради Європи.
Діяльність у цьому напрямі закріплено у стратегії Ради Європи з прав дитини, зокрема у трьох пріоритетних напрямах: життя, вільне від насильства, правосуддя, дружнє щодо дітей, та права дітей у цифровому середовищі. Проєкт є частиною програми Ради Європи "Будуємо Європу для дітей і разом з ними".
"Україна має потужну законодавчу базу, державні програми, план дій Ради Європи, стратегію Ради Європи з прав дитини, у рамках та на виконання яких проходять... інформаційні кампанії, навчальні заходи для фахівців, що працюють із дітьми та заради дітей – поліцейських, прокурорів, суддів, освітян, соціальних працівників, представників громадянського суспільства тощо. Нагальною потребою є формування нульової толерантності до насильства стосовно дітей у суспільстві", – зазначила керівниця проєкту Ради Європи "Боротьба з насильством щодо дітей в Україні" Ольга Калашник.
Контекст:
Конвенцію Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуальних зловживань ("Лансаротська конвенція") ратифікували всі 47 держав – членів Ради Європи.
У лютому 2021 року Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №3055 про посилення відповідальності за сексуальне насильство над дітьми. Президент України Володимир Зеленський підписав документ 12 березня.
17 березня уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова запропонувала народним депутатам внести зміни до законодавства, заборонивши виготовлення та розповсюдження фото й відео сексуального чи еротичного характеру за участю дітей.