Рада цього тижня має розглянути законопроєкт Кабміну про добудову двох блоків Хмельницької АЕС – ЗМІ

Зараз готовність третього блоку становить 75%, а четвертого – 25%
Фото: vsim.ua

Цього тижня Верховна Рада розгляне урядовий законопроєкт №11146, який передбачає розміщення, проєктування і будівництво третього й четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС. Відповідний пункт внесли до проєкту порядку денного пленарних засідань парламенту, пише УНІАН.

Зараз готовність третього блоку становить 75%, а четвертого – 25%. Планують, що добудова третього блоку забере 2,5–3 роки, тоді як четвертий блок завершать приблизно за півтора року після цього.

Фінансування проєкту здійснюватимуть завдяки кредитам і власним коштам НАЕК "Енергоатом", без залучення коштів державного бюджету.

Згідно з результатами опитування Соціологічної групи "Рейтинг", майже 80% опитаних підтримують добудову атомних енергоблоків, вбачаючи в цьому важливий крок до зміцнення енергетичної незалежності й стабільності країни.

Проєкт також дістав підтримку міжнародних партнерів, зокрема США та ЄС, зазначає УНІАН. Американська компанія Westinghouse постачатиме ядерне паливо для нових енергоблоків, що дасть Україні змогу посилити свою енергетичну незалежність від російських постачальників, додали в агентстві.

Контекст:

Хмельницька АЕС розташована на території Хмельницької області в місті Нетішин. Її будівництво почали 1981 року, ідеться на сайті "Енергоатому". На електростанції працює два ядерні реактори, під'єднані 1987-го і 2004 року. Їхня сумарна потужність – 2000 МВт.

Згідно із проєктом, на станції мало бути чотири блоки. "На зараз майданчик АЕС залишається найбільш перспективним для розширення об'єктом української атомної енергетики. Найперспективніша українська АЕС із погляду реалізації експортного потенціалу України на європейському енергоринку", – зазначили в "Енергоатомі".

Кабінет Міністрів України 2 квітня 2024 року схвалив розроблений Міністерством енергетики проєкт закону України "Про розміщення, проєктування й будівництво енергоблоків №3 і №4 Хмельницької атомної електричної станції". В уряді повідомили, що будівництво двох атомних енергоблоків збільшить виробництво електроенергії на 16 226 млн кВт-год/рік, а відпуск – на 15 415 млн кВт-год/рік. У липні комітет Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг схвалив законопроєкт.