Рада ухвалила закон, який регулює самовільне залишення служби й дезертирство
21 листопада Верховна Рада України внесла зміни до Закону "Про військовий обов'язок і військову службу", які передбачають добровільне повернення на службу тих, хто вперше самовільно залишив військові частини або дезертирував. Про це повідомив нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк.
За законопроєкт №12095 проголосувало 253 парламентарії. Він законодавчо закріплює норму, за якою боєць, котрий уперше залишив частину або інше місце розташування, може повернутися і продовжити службу.
Розпочаті кримінальні провадження щодо першого випадку залишення частини або дезертирства за новим законом не є підставою для відмови у продовженні служби, зокрема продовженні контракту. Бійцю відновлюють грошові виплати та інше утримання, а також пільги й соціальні гарантії, зазначено в документі.
Контекст:
Протягом 2023 року в Україні за самовільне залишення військової частини (СЗЧ) засудили 1577 військовослужбовців, із них 30 жінок, повідомив голова Верховного Суду Станіслав Кравченко агентству "Інтерфакс-Україна". За його словами, це найпоширеніший злочин серед військовослужбовців (61% усіх засуджених за військові кримінальні правопорушення).
20 серпня 2024 року Рада ухвалила законопроєкт №11322 щодо відповідальності за злочини проти встановленого порядку несення або проходження військової служби під час воєнного стану, інформував сайт парламенту.
Загалом від початку повномасштабного вторгнення в Україні відкрили майже 90 тис. проваджень щодо СЗЧ і дезертирства. Про це 17 жовтня повідомив Офіс генпрокурора.