Радуцький закликав штрафувати українців за маски на підборідді
Голова парламентського комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування Михайло Радуцький ("Слуга народу") закликав штрафувати українців за маски на підборідді і використання пластикових щитків як за порушення карантину. Заяву він опублікував у Facebook 27 серпня.
"Маска на підборідді, пластиковий щиток – дорівнює відсутності маски. Настав час для Нацполіції та Держпраці згадати про вимоги законодавства та посилити контроль за дотриманням маскового режиму", – написав він.
Радуцький зазначив, що сьогодні в Україні встановлено два епідемічні антирекорди: виявлено 2 тис. інфікованих коронавірусом і зафіксовано 66 летальних випадків – це найбільші показники з початку червня.
"Одна з причин стрімкого погіршення епідситуації – ігнорування карантинних обмежень. Ми бачимо все більше людей у транспорті, магазинах та інших приміщеннях із маскою на підборідді або взагалі без масок. Офіціанти, касири, адміністратори останнім часом замість масок почали використовувати захисні щитки, які прикривають рот і ніс", – написав Радуцький.
Голова профільного комітету Ради, посилаючись на науковців, запевнив, що щитки не є альтернативою медичним маскам.
"Такі мініатюрні щитки просто змінюють напрям руху потоку повітря, який ми видихаємо. Але це нічого принципово не змінює, якщо йдеться про закрите приміщення з поганою вентиляцією", – пояснив він.
Окрім того, зазначив нардеп, частина людей уже пройшла повний курс вакцинації і вважає, що на них обмеження не поширюються, але законодавство однакове для всіх.
Радуцький нагадав, що торік Рада ухвалила два закони про покарання за порушення маскового режиму: для громадян штраф становить від 170 до 255 грн, для юридичних осіб – від 3,4 тис. грн до 5,1 тис. грн. Він закликав профільні органи посилити контроль за дотриманням маскового режиму.
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
На необхідності носіння масок наголошували у Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ). Глава європейського підрозділу ВООЗ Ганс Клюге в листопаді 2020 року говорив, що якщо 95% людей будуть носити маски, жорсткий карантин вводити не доведеться.
Від початку епідемії в Україні підтвердили майже 2,8 млн випадків COVID-19, померло 53,6 тис. осіб.
В Україні поступово погіршується епідемічна ситуація, говорив 4 серпня головний санітарний лікар України – заступник міністра охорони здоров'я Ігор Кузін.
Спалах COVID-19, спровокований штамом коронавірусу SARS-CoV-2 "Дельта", може статися в будь-який момент, говорив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. Він зазначав 19 серпня, що восени в Україні прогнозують нову хвилю захворюваності на коронавірусну інфекцію.