Радуцький запропонував позачергово вакцинувати журналістів проти коронавірусу для популяризації кампанії
Для популяризації кампанії вакцинації проти коронавірусу потрібно зробити низку кроків, зокрема позачергово вакцинувати журналістів. Про це заявив нардеп від "Слуги народу", голова парламентського комітету з питань здоров'я нації Михайло Радуцький у Facebook 12 лютого.
Нардеп зазначив, що згідно з дослідженням Київської школи економіки, імунітет проти коронавірусу може бути тільки у 13–20% українців. Він вважає, що досягти колективного імунітету без вакцинації майже неможливо.
"Без щеплення ми будемо приречені кожен рік боротися з новими штамами вірусу і черговою хвилею коронавірусної хвороби. Скоріш за все, у 2021 році ми не зможемо повністю подолати пандемію. За прогнозами ВООЗ, формуванню колективного імунітету перешкоджають нові штами вірусу, відсутність щеплення у дітей (які хворіють у легкій формі, але передають вірус) та антивакцинальна кампанія. Нам справді найближчим часом доведеться переконати значну частину суспільства відкинути страх та забобони і погодитися пройти щеплення", – заявив нардеп.
Щоб переконати українців вакцинуватися проти коронавірусу, Радуцький пропонує кілька кроків, серед яких – відкрити консультативну гарячу лінію, котра займатиметься тільки питаннями вакцинації; щодня публікувати статистику вакцинації, а також позачергово робити щеплення журналістам.
"Журналісти – це наші лідери думок. Якщо ми запропонуємо їм пройти щеплення у перших хвилях, для того щоб розповісти про це суспільству, – значно зменшимо кількість скептиків серед населення", – вважає політик.
Також він пропонує обов'язково тестувати тих, хто відмовився робити щеплення, і ввести податкові пільги для підприємств, які будуть вакцинувати трудові колективи.
"В Ізраїлі планують зобов’язати працівників бюджетної сфери, які відмовляються вакцинуватися, регулярно проходити тестування. МОЗ країни пропонує: якщо вчитель відмовляється від вакцинації, йому доведеться один-два рази на тиждень здавати тест на COVID-19. Деякий період тести фінансує держава, потім педагог здаватиме тести за власні кошти. Пропонується також запровадити обов’язкове тестування для відвідування певних публічних місць, наприклад, фітнес-клубів. Я не впевнений, що Україна наразі готова копіювати досвід Ізраїлю. Але принаймні обговорення та розробка таких змін до законодавства може стимулювати громадян не відмовлятися від щеплення", – заявив Радуцький.
В Україні вакцинації поки не починали. Згідно з національним планом, 50% населення України (20 млн) хочуть охопити вакцинацією протягом 2021–2022 років. 29 січня його схвалила Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Згідно з національним планом імунізації, на першому етапі планують вакцинувати 367,5 тис. осіб.
Україна вже дістала підтвердження про постачання 22 млн доз вакцин, повідомляв Степанов.
У межах глобальної ініціативи COVAX Україна безоплатно отримає 117 тис. доз вакцини від Pfizer у середині лютого і від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини від AstraZeneca протягом першого півріччя 2021 року. 1,2 млн доз препарату AstraZeneca Україні перепродасть Польща.
Ще 12 млн доз вакцин, розроблених компаніями AstraZeneca і Novavax (США), Україна закупить за контрактом з індійською компанією Serum Institute, де виробляють препарати, і британською компанією-посередником Crown Agents.
1,9 млн доз вакцини CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac МОЗ планує закупити в української компанії "Лекхім", яка дістала квоту на ввезення в Україну 5 млн доз вакцини від Sinovac Biotech у першому півріччі 2021 року. Очікують, що перші 700 тис. доз доправлять в Україну до кінця лютого. Однак постачання можуть перенести на початок квітня у зв'язку із затриманням одержання компанією експортної ліцензії від уряду Китаю і пізнім ухваленням Верховною Радою України спеціального закону про реєстрацію вакцин проти коронавірусу, з'ясувало Reuters.