Риженко про хворих на COVID-19: Вони задихаються, як риби, відривають крапельниці, скидають апарати

Риженко: Хай як ми стараємося, але людей дуже бракує. Персоналу має бути набагато більше, ніж у звичайній реанімації
Фото: Дніпропетровська Обласна Клінічна Лікарня ім. І.І. Мечникова / Facebook

Пацієнти з COVID-19 часто просять медиків збільшити їм подавання кисню, оскільки відчувають його сильний брак. Про це в інтерв'ю "Фактам" заявив генеральний директор Дніпропетровської обласної клінічної лікарні імені Мечникова Сергій Риженко.

"Я висловлюю суто особисту думку. Протягом двох минулих хвиль коронавірус швидше поширювався в період, коли температура повітря була +5...+15 °C. Не знаю, із чим це пов'язано – з активнішим спілкуванням людей або ще чимось. Але саме тоді був великий приріст хворих... Упродовж останнього тижня прооперовано сімох вагітних жінок (кесарів розтин). Їхні діти з'явилися на світ на різних строках, без гіпоксії, із невеликими, скажімо, порушеннями. А в мам 80–90% ураження легень. Дві – на апаратах штучної вентиляції легенів і з тривалою вентиляцією, три – дуже важкі, дві вже виходять із цієї ситуації. Одну дитину віддали татові, він абсолютно здоровий. Такі моменти, може, не так вражають, як війна, але вони не менш трагічні. Коли бачиш, що це маленьке дитя тільки-тільки народилося, але вже може залишитися сиротою, – ось що реально страшно", – підкреслив Риженко.

За його словами, у відділенні, де лікують пацієнтів із коронавірусом, бракує персоналу.

"Я зрозумів, що хай як ми стараємося, але людей дуже бракує. Персоналу має бути набагато більше, ніж у звичайній реанімації. Вирішили ще 15 співробітниками посилити штат, тому що хворі настільки критичні, що якщо біля них не сидіти, вони приречені. Вони постійно просять додати кисню, хоча рівень кисню рахує апарат. Вони задихаються, як риби, відривають крапельниці, скидають апарати. Тому що передусім від гіпоксії страждає головний мозок, а потім уже відмовляють інші системи та органи. Тож восьмеро підготовлених лікарів і семеро медсестер з інших відділень підуть працювати в "ковідне". Інакше ніяк", – зазначив Риженко.

Контекст:

В Україні протягом останнього місяця зростає захворюваність на COVID-19. 4 березня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що у країні почалася третя хвиля пандемії коронавірусу.

За час пандемії в Україні підтвердили 1,8 млн випадків інфікування коронавірусом (протягом останньої доби – більше ніж 19 тис.), одужало майже 1,4 млн пацієнтів, померло майже 36 тис. осіб.

Риженко 29 березня у Facebook написав, що третя хвиля коронавірусу стає "найстрашнішою", а дві попередні були "тренуванням і розминкою".