Роскомнагляд заявив, що Amazon відмовляє у допомозі щодо блокування Telegram, із Google "розпочато предметний діалог"
Заступник керівника Роскомнагляду Вадим Субботін заявив, що відомство продовжує робочі контакти з Amazon та Google для припинення надання Telegram IP-адрес, що дає змогу месенджеру працювати, попри блокування.
Переговори Роскомнагляду з Amazon щодо припинення надання Telegram IP-адрес не привели до позитивних результатів, переговори з Google виявилися продуктивнішими. Про це 25 квітня повідомила прес-служба відомства за підсумками зустрічі Роскомнагляду з представниками IT-індустрії.
За словами заступника керівника Роскомнагляду Вадима Субботіна, відомство й надалі співпрацюває з Amazon та Google у питаннях припинення надання Telegram IP-адрес, які допомагають обходити блокування месенджера у Росії.
Субботін не виключив, що складнощі у переговорах із Amazon зумовлені політичними причинами. Водночас взаємодія із Google стає більш конструктивною та “розпочато предметний діалог“, — додав представник Роскомнагляду.
У відомстві також наголосили, що “згідно з рішенням суду, обов'язок припинити створювати технічні умови для функціонування Telegram у Росії покладено не тільки на Роскомнагляд, але і на “інших осіб“, зокрема на хостинг-провайдерів“.
16 квітня 2018 року Роскомнагляд почав блокування доступу до Telegram на території Росії. До цього власники месенджера відмовили у наданні спецслужбам РФ ключів для декодування повідомлень.
Роскомнагляд для повної заборони месенджера заблокував IP-адреси компаній Amazon і Google, хостинг яких використовує Telegram. Від таких дій регулятора постраждали додатки Microsoft, MasterCard, Twitter, Viber та інших організацій, що мали доступ до тих самих серверів, уточнювало "Радио Свобода".
22 квітня у низки російських користувачів припинив працювати Google. Цього дня росіяни взяли участь у акції, приуроченій до сьомого дня блокування Telegram, – вони запускали паперові літачки.