Руденко: Мама української війни – жінка років 40–50, це зовсім не характерна для воєнних драм старенька жіночка в хустині G

Кадр із серіалу "Мама". На знімку головні герої актори Олеся Жураковська та Олександр Божко
Фото: Osnova_film / Instagram
Українські матері стали ще одним відкриттям для всього світу у своїй жертовності, на відміну від російських матерів, які втратили елементарну людяність і гуманізм. Про це в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" заявила українська громадська і політична діячка, кінорежисерка і медіаекспертка Валентина Руденко.

Вона розповіла, чому вирішила знімати серіал про війну та говорити про матерів захисників України.

"Тема війни, яка повним ходом ішла на Донбасі, мене завжди хвилювала. Наше мирне життя з його мирними проблеми видавалося мені якимось авансом, але невідворотність повномасштабної війни для мене була очевидна. Країна жила у двох реальностях. Там, на сході, нас захищали найкращі хлопці, наші герої, і по них гатили гарматами, а по нас – викривленою інформацією. Було очевидно, що потрібно шукати інструменти, якими зшивати країну, а також шукати мову, якою говорити зі світом", – поділилася Руденко.

За її словами, такою знахідкою стала тема матерів, які втратили своїх дітей під час війни.

"Разом з авторською групою перевернули сотні історій матерів-героїв, ми прагнули достовірності нашої історії. Зрештою ми дійшли шокуючого висновку, що мама української війни – це молода жінка, років 4050, яка тільки почала жити своїм повноцінним життям, і це зовсім не характерна для воєнних драм старенька жіночка в хустині. І в цієї молодої мами життя вже розділилося на "до" та "після". Ці всі фактори й історії матерів героїв дали нам змогу створити нову героїню – маму героя, захисника України", – розповіла співрозмовниця.

Вона наголосила, як важливо пам'ятати про ціну мирного життя на більшій частині території країни.

"Тисячі мам втратили своїх дітей, тисячі чекають чи розшукують. Коли ти живеш на мирній території своїм життям, то може здаватися, що все це тебе не стосується. Ні, ця війна стосується кожного. І мені хотілося б, щоб кожна людина пам’ятала, якою ціною оплачений наш кожний мирний ранок. Кількість матерів героїв росте щодня, і дуже важливо віддати їм шану, бо саме завдяки їм у нас такі захисники, така армія і такі ЗСУ. Саме наші мами стали ще одним відкриттям для всього світу у своїй жертовності, на відміну від тих, російських матерів, у яких втрачені елементарна людяність та гуманізм", – сказала Руденко.

Руденко: Після вторгнення дистриб'ютори із Європи та світу просять: дайте готовий телепродукт на тему війни. У нас нічого немає. Повний текст інтерв'ю

Вона зазначила, що серіал "Мама", в якому йдеться про жінку, котра розшукує свого сина, що потрапив у полон, викликав великий інтерес в Україні й за кордоном. Його придбали для показу в ЄС та арабських країнах.

"Виробники контенту дуже легковажили з темою війни всі перші вісім років протистояння з Росією. Не звертали уваги, боялися, що люди це не будуть сприймати. Але виявилося, це не так. Ось приклад мого серіалу "Мама". Перший сезон пережив чотири покази, другий – два покази. Він пройшов із великим глядацьким інтересом. Це означає, що запит у суспільстві був. У мене не було в цьому сумніву, але нас переконували, що глядачу потрібні лише розваги. Серіал "Кіборги" теж показували вночі. Менеджмент боявся, що раптом люди не будуть дивитися. А не треба боятися", – наголосила Руденко.

Контекст:

Перший сезон телесеріалу "Мама" вийшов на телеканалі СТБ у лютому 2021 року, другий – у лютому 2022 року. В основі сюжету реальні історії жінок, які розшукують своїх синів, що зникли на війні.

Головна героїня Ніна Швидченко (у виконанні актриси Олесі Жураківської) з Житомира вирушає на пошуки свого єдиного сина Віталія (актор Олександр Божко), який добровольцем пішов на війну та опинився у полоні у російських окупантів.

Автори серіалу – Валентина Руденко, Тарас Ткаченко та Микола Рибалка. Режисери – Сергій Маслобойщиков та Тарас Ткаченко.