СБУ виявила в керівниці Миколаївської обласної МСЕК $450 тис., а в її сина – російський паспорт
Під час обшуків Служба безпеки України знайшла в керівниці Миколаївського обласного центру медико-соціальної експертизи (МСЕК) понад $450 тис., а в її сина – російський паспорт. Про це 22 жовтня повідомили у пресслужбі СБУ.
За інформацією слідства, посадовиця заробляла на ухилянтах. Гроші й колекцію ювелірних виробів жінка переховувала за різними адресами, ідеться в повідомленні.
Як стверджують правоохоронці, більшість вилучених грошей і коштовностей знайшли в помешканні її сина – інтерна медичного вишу, у якого СБУ виявила також російський паспорт. Чоловік оформив громадянство країни-агресора в колишньому генконсульстві РФ в Одесі до початку повномасштабної війни, повідомили в СБУ.
За даними слідства, на сина жінка оформила три незадекларовані квартири.
Окрім того, торік вона оформила собі й синові другу групу інвалідності, ідеться в повідомленні. Як стверджують правоохоронці, це дало їй змогу мати додаткові соціальні виплати.
"На підставі отриманих матеріалів вирішується питання щодо повідомлення чиновниці про підозру. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину", – повідомили правоохоронці.
У повідомленні не вказано імені чиновниці, але, за даними LIGA.net, ідеться про Віру Бєлякову.
Контекст:
Скандал навколо МСЕК розгорівся на початку жовтня, коли затримали, а пізніше заарештували керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу. У неї під час обшуку виявили $6 млн. Крупу повідомили про підозру в незаконному збагаченні.
16 жовтня головний редактор "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов опублікував матеріал про те, що 49 прокурорів Хмельницької області, зокрема керівник обласної прокуратури Олексій Олійник, оформили інвалідність. На його думку, до цього можуть бути причетними Крупа та її син Олександр Крупа, який очолював Пенсійний фонд у Хмельницькій області. Олійник у відповідь заявив, що з 225 прокурорів лише у 48 – інвалідність, "тому стверджувати, що вся прокуратура складається з осіб з інвалідністю, не є правильним". Після скандалу Олійника звільнили з посади "за власним бажанням", а Офіс генпрокурора розпочав службове розслідування, воно стосується не лише прокуратури Хмельницької області. 20 жовтня генпрокурор Андрій Костін повідомив, що в межах розслідування поки вдалося встановити, що 61 прокурор Хмельницької області має інвалідність, і закликав прокурорів, щодо яких є сумніви, добровільно пройти повторне обстеження, "поки це не зроблено в межах кримінальних проваджень".
Пізніше журналісти та антикорупціонери з'ясували, що і в інших областях могли бути зловживання під час оформлення прокурорам інвалідності.
20 жовтня на проблему публічно звернув увагу президент України Володимир Зеленський. 21 жовтня з'явилася інформація, що Міністерство охорони здоров'я України скасувало 74 висновки МСЕК про інвалідність військовозобов'язаних (загалом станом на зараз опрацьовано 18 779 справ).