СБУ заблокувала діяльність секти "АллатРа" в Україні, її лідерів підозрюють у роботі на РФ
Служба безпеки України 2 листопада повідомила про блокування підрозділів міжнародної псевдорелігійної організації "АллатРа" за антиукраїнську діяльність.
Унаслідок спецоперації в Києві та інших регіонах зупинено діяльність понад 20 осередків секти, яка під виглядом "місіонерства" виправдовувала збройну агресію РФ і публічно просували кремлівську ідею про створення "союзу слов'янських народів" під керівництвом Москви, ідеться в повідомленні.
Організація також вела проросійську агітацію в YouTube і соцмережах, схвалюючи, зокрема, масовані ракетно-бомбові удари по цивільній інфраструктурі України, зазначили у СБУ.
За даними слідства, лідери угруповання незаконно виїхали за кордон навесні 2022 року, використовуючи підроблені документи про зняття з військового обліку, і керували сектою з європейської країни. У СБУ зазначили, що "філії" "АллатРи" діють у РФ, Білорусі й кількох країнах Європи, Центральної Азії та США.
Під час обшуків в офісах і житлі ватажків секти в Київській, Дніпропетровській, Кіровоградській, Волинській, Сумській та Харківській областях силовики вилучили техніку й документи, що доводять підривну діяльність "АллатРи". Підозру готують за кількома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 1, ч. 2 ст. 111 (державна зрада);
- ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній);
- ст. 436-1 (пропаганда комуністичного тоталітарного режиму);
- ст. 436-2 (виправдання, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників).
Санкції статей передбачають ув'язнення на строк від 15 років до довічного з конфіскацією майна.
Контекст:
1 листопада ЗМІ з посиланням на правоохоронні органи повідомили, що СБУ й Національна поліція проводять масові обшуки в секті "АллатРа" за підозрою у проросійській діяльності.
"АллатРу" заснували 2011 року на базі організації "Лагода". "Це об'єднання ініціативних, чесних і доброзичливих людей із більш ніж 180 країн світу", учасники якого "реалізують соціальні, культурні, суспільно значущі проєкти та програми", – повідомляють на сайті руху.