Агента ФСБ РФ, який під виглядом журналіста шпигував за силами оборони в Харківській та Донецькій областях, засуджено до 12 років ув'язнення – СБУ
Завдяки доказовій базі Служби безпеки України суд визнав винним учасника агентурної мережі ФСБ РФ, який, використовуючи посвідчення журналіста, збирав розвіддані про сили оборони та коригував повітряні удари країни-окупанти по Харківській і Донецькій областях. Про це 31 жовтня в Telegram повідомила пресслужба СБУ.
"Контррозвідники СБУ затримали зловмисника та ще трьох його спільників у результаті спецоперації в березні цього року на прифронтовій території на сході України. За матеріалами Служби безпеки суд призначив російському агенту 12 років тюрми. За даними слідства, ворожим поплічником виявився мешканець Дружківки на Донеччині, який працював у редакції однієї з місцевих газет. Однак ще до початку повномасштабного вторгнення РФ він готував проросійські матеріали для одного з рупорів Кремля – медіагрупи "Россия сегодня". Таким чином чоловік потрапив у поле зору спецслужб РФ, які залучили його до негласної співпраці через діючого на той час у Харкові почесного консула РФ", – ідеться в повідомленні.
За даними СБУ, після вербування російський агент прибув до свого куратора на територію країни-агресора та пройшов навчальний спецкурс розвідувально-підривної діяльності. Потім його перевели в режим очікування, а вже після 24 лютого 2022 року він розпочав виконання ворожих завдань.
"Серед основних завдань агента був збір інформації про час і кількість військових ешелонів ЗСУ, які рухалися в напрямку передової. Окрім того, він фіксував наслідки ворожих обстрілів по Краматорську, Дружківці та Костянтинівці. Після цього надсилав відповідні "звіти" агресору для коригування вогню по українських містах. Разом із цим російський агент розвідував локації вогневих позицій, фортифікаційних споруд і складів із боєприпасами українських військ. Для комунікації з окупантами використовував анонімні чати в месенджері", – зазначили в СБУ.
На підставі зібраних доказів суд визнав зловмисника винним за ч. 3 ст. 28 (кримінальне правопорушення, вчинене організованою групою), ч. 7 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України.