Щоденник окупації херсонця Клочка: Підвезення товарів немає, шлях на Миколаїв закрито. Аптеки допродають ліки й зачиняються G

Люди скуповують у магазинах залишки продуктів. Березень 2022 року
Фото з архіву Петра Клочка
"ГОРДОН" продовжує серію публікацій зі щоденника Петра Клочка, жителя Херсона, який прожив у російській окупації 260 днів. Записи охоплюють період із 24 лютого, коли почалося широкомасштабне вторгнення Росії в Україну, до 29 листопада 2022 року, коли місто звільнили Збройні сили України й розпочалося відновлення Херсона. Редакція публікує щоденник у ті дні, коли автор робив нотатки. Сьогодні ми презентуємо читачам запис від 7 березня 2022 року.

7 березня 2022 року, понеділок

У місті почали розклеювати привітання від окупантів жінкам із прийдешнім святом 8 Березня. Ширяться чутки, що в місто заїхали Росгвардія і ФСБ. Справді, на прогулянці із сусідом побачили військових у чорній формі. Це дійсно Росгвардія, добір кадрів там кращий, усе вищі за середній зріст, упаковані АКМ, раціями, погляди похмурі, сканувальні. Згодом стало зрозуміло, що ці підрозділи в Мордорі використовують для придушення масових протестів і боротьби з мирним населенням.

З'явився "наказ коменданта" міста про введення комендантської години. Із 19.00 до 6.00 заборонено перебувати на вулицях міста, за непокору – покарання за законами воєнного стану. Відкрили вцілілі магазинчики й бутіки, допродають товар. Можна розраховуватися картками. Ціни вищі за довоєнні десь на 50%, але люди купують весь мотлох, щоб використати гроші. Підвезення товарів немає, шлях на Миколаїв закрито. Аптеки допродають ліки й зачиняються. Багато лікарів поїхало, але лікарні ще працюють.

Попередній запис у щоденнику 6 березня 2022 року.

Більше інформації про автора щоденника в інтерв'ю: Херсонець Клочко про життя в окупації: Передчуття, що росіяни покинуть місто і підуть, не було. Своїми каналами вони говорили, що боротимуться за кожен будинок