Щоденник окупації херсонця Клочка: У магазині багато пенсіонерів, які купують за рублі, розраховуються картками банків РФ. Отже, і паспорт із куркою отримали G

Клочко: "Сытный маркет", звісно, віджали в попередніх власників
Фото: rau.ua
"ГОРДОН" продовжує серію публікацій зі щоденника Петра Клочка, жителя Херсона, який прожив у російській окупації 260 днів. Записи охоплюють період із 24 лютого, коли розпочалося широкомасштабне вторгнення Росії в Україну, до 29 листопада 2022 року, коли місто звільнили Збройні сили України й почалося відновлення Херсона. Редакція публікує щоденник у ті дні, коли автор робив нотатки. Сьогодні ми презентуємо читачам запис від 1 травня 2022 року.

1 травня 2022 року, неділя

Зв'язок по рашасімці гівняний, як і все, що зроблено в рашці. Додзвонюєшся з п'ятої-шостої спроби. Але виходу немає, змушені. Обмінюємося номерами з близькими й колегами. Але проблема інтернету, а відтак і спілкування із вільною територією, не вирішена.

Знову йдемо до хлопців у магазин із продажу телефонів. Кидається в очі, що товарів стало набагато менше – навушники, чохли. Нема доставки, а з Росією працювати не бажають. Допомогли, установили Viber і WhatsApp і на додачу VРN. Але… Додзвонитися неможливо, можна тільки писати. Та дякуємо й за те.

Відвідали з дружиною відкритий окупантами магазин "Сытный маркет". Природно, що він просто віджатий у попередніх власників. Впадають в очі заставлені товарами полиці, створює враження достатку. Ходимо, дивимося, вивчаємо ціни.

Більш-менш пристойний товар – імпортований, багато виробників із ринку не вийшли, незважаючи на санкції. Тут і Danone, і товари з мережі "Ашан". І м'ясні, і макаронні вироби з Італії. І грузинське вино, на жаль. Викликають блювоту майонези та кетчупи "Макеев", кабачкова ікра "Кубаночка", горілка "Ополченочка" тощо.

У магазині багато пенсіонерів, які купують за рублі. Деякі розраховуються картками російських банків: отже, і паспорт із куркою отримали. Ціни вищі за українські в три – п'ять разів. Виходимо на свіже повітря. Більше в цей та інші магазини "асвабадітєлєй" не ходили.

Попередній запис у щоденнику 30 квітня 2022 року.

Більше інформації про автора щоденника в інтерв'ю: Херсонець Клочко про життя в окупації: Передчуття, що росіяни покинуть місто і підуть, не було. Своїми каналами вони говорили, що боротимуться за кожен будинок