Щоденник окупації херсонця Клочка: Перебрав на себе всю хатню роботу – вона дозволила зберегти душевну рівновагу G

Клочко: Дружина Алла деморалізована, увесь час плаче
Фото з особистого архіву Петра Клочка
"ГОРДОН" продовжує серію публікацій зі щоденника Петра Клочка, жителя Херсона, який прожив у російській окупації 260 днів. Записи охоплюють період із 24 лютого, коли розпочалося широкомасштабне вторгнення Росії в Україну, до 29 листопада 2022 року, коли місто звільнили Збройні сили України й розпочалося відновлення Херсона. Редакція публікує щоденник у ті дні, коли автор робив нотатки. Сьогодні ми презентуємо читачам запис від 23 березня 2022 року.

23 березня 2022 року, середа

Мій день народження. Найгірший у моєму житті.

До цього я вважав найгіршим днем 23 березня 1980 року, коли мене призначили на бойове чергування в армії на добу. Знову помилився.

Посипалися вітання через Facebook і Viber, не було настрою відповідати й читати. Ніяких святкувань, звичайний день. Правда, сусід подарував томик детективів та бутильок компоту. Почав читати про Ніро Вульфа, хоча вже раніше читав.

Забув записати, що з перших чисел березня перебрав на себе всю хатню роботу. Сюди входить закупівля харчів, приготування, миття посуду. Також у переліку миття підлоги, прання та прасування. Алла деморалізована, увесь час плаче. Не має змоги нормально спілкуватися з дітьми. Мені ця робота дозволила зберегти душевну рівновагу.

Попередній запис у щоденнику 22 березня 2022 року.

Більше інформації про автора щоденника в інтерв'ю: Херсонець Клочко про життя в окупації: Передчуття, що росіяни покинуть місто і підуть, не було. Своїми каналами вони говорили, що боротимуться за кожен будинок