Щоденник окупації херсонця Клочка: По місту багато військових РФ. Щось не видно, що будуть тікати. Гонору поменшало, але вже не приховують свого ставлення до нас
"ГОРДОН" продовжує серію публікацій зі щоденника Петра Клочка, жителя Херсона, який прожив у російській окупації 260 днів. Записи охоплюють період із 24 лютого, коли розпочалося широкомасштабне вторгнення Росії в Україну, до 12 листопада 2022-го, коли місто звільнили Збройні сили України й розпочалося відновлення Херсона. Редакція публікує щоденник у дні, коли автор робив нотатки. Сьогодні ми презентуємо читачам запис від 4 жовтня 2022 року.
4 жовтня 2022 року, вівторок
Приїхали ліки, забрала Свєта, привезла. Буду завтра йти до лікаря на процедуру. По місту багато військових РФ, ходять по базарах і магазинах. Щось не видно, що будуть тікати. Купують горілку, пиво в банках, закуску. Правда, й гонору поменшало, але вже не приховують свого ставлення до нас. Видно, старі установки на доброзичливість скінчилися. Ведуть себе грубо.
Мої знайомі водії розповідають, що при зупинці автомобіля ретельно перевіряють машини. Дуже уважно моніторять телефони, на блокпостах є айтішники, якщо є підозра, телефони вилучають і передають їм на перевірку. Перевіряються соцмережі, усі дописи, коментарі, лайки. В одного дядька знайшли фото із рушницею та собакою. І як бідолаха не пояснював, що він мисливець, його затримали, машину залишили на блокпості, а його відвезли. Таких прикладів багато.
Став помічати, що деякі аптеки зачиняються, залишки ліків вивозять. Пояснюють, що підвезення з лівобережжя немає і дороги обстрілюють ЗСУ, їздити небезпечно. Ще одна деталь, на яку спочатку не звернув увагу. Базарні міняли встановили курс рубля до гривні: за один рубль РФ дають 62 українські копійки. На початку окупації курс становив 1 грн – 1,5 руб. РФ.
Багато жителів скидають рублі, тож курс і далі падатиме.
Попередній запис у щоденнику – 3 жовтня 2022 року. Наступний запис – 5 жовтня.