Щоденник окупації херсонця Клочка: У коридорі кадировці до ранку кричали й матюкалися. З розмов зрозуміли, що посварилися з бурятами й постріляли один одного
"ГОРДОН" продовжує серію публікацій зі щоденника Петра Клочка, жителя Херсона, який прожив у російській окупації 260 днів. Записи охоплюють період із 24 лютого, коли почалося широкомасштабне вторгнення Росії в Україну, до 12 листопада 2022 року, коли місто звільнили Збройні сили України й почалося відновлення Херсона. Редакція публікує щоденник у ті дні, коли автор робив нотатки. Сьогодні ми презентуємо читачам запис від 8 серпня 2022 року.
8 серпня 2022 року, понеділок
Щодня мені роблять перев’язки, рани загоюються. Але основна проблема лишилася, треба видаляти пухлину. Це роблять в обласній лікарні, будемо намагатися туди потрапити. Попри гасла, що лікування безплатне, дружина витрачає дуже багато грошей на ліки. Окрім того, вони розкидані містом, доводитися багато їздити. Алла дуже втомлена, в очах розпач, тривога за моє майбутнє.
В ординаторській проведено інтернет. Через сусіда по палаті добув пароль від Wi-Fi. Тепер у курсі всіх новин. Які поки не радують. На сході й півдні важкі бої. Але живемо надією. Засинаємо далеко за північ, коли спадає спека і позасинають буйні. Десь о 3.00 прокидаємося від криків і лайки. Причому йде суміш російських матів і незнайома мова.
Виглядаємо в коридор і бачимо групу військових, озброєних до зубів, які несуть пораненого. Поранений волає незнайомою мовою, тече кров. За бородами й хижими виразами облич розумію, що це кадировці. Ламаною російською вимагають найкращу палату. Є така двомісна, але там тяжкий хворий, відповідає лікар. Вони виносять хворого разом із ліжком у коридор, пацієнти шоковані. Лишають двох охоронців, усі добре напідпитку. До ранку кричали й матюкалися. З розмов зрозуміли, що посварилися з бурятами й постріляли один одного. Зранку вивезли свого пораненого, стало легше.
Попередній запис у щоденнику – 6 серпня 2022 року.
Більше інформації про автора щоденника в інтерв'ю: Херсонець Клочко про життя в окупації: Передчуття, що росіяни покинуть місто і підуть, не було. Своїми каналами вони говорили, що боротимуться за кожен будинок