Шкарлет: "Правильні" бомбосховища має 47% закладів освіти. Статистика погана, але в жодній країні світу немає 100% G

За словами Шкарлета, якщо немає бомбосховища, використовуватимуть прилеглі укриття
Фото: depositphotos.com

Надійні бомбосховища в Україні має 47% закладів освіти. Про це в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман розповів міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

"Якщо на початок липня ми мали в середньому готовність лише 11% усіх типів закладів освіти до так званих правильних бомбосховищ, які атестовані ДСНС, заактовані та погоджені з точки зору безпеки проведення навчання у форматі офлайн, так от на сьогодні (інтерв’ю записували 22 серпня. – "ГОРДОН") ми робили зріз – ми маємо 47% таких об’єктів. Але від типу закладів суттєво відрізняється. Ну, наприклад, по коледжах: у нас 73% коледжів перевірені, і укриття в них атестовані у 64% випадків. 80% закладів профтехосвіти готові до безпечного формату офлайн-навчання. Заклади загальної і середньої освіти, тобто школи, – це 54%. Дитячі садочки – 36% закладів готові сьогодні. Це найменше", – сказав Шкарлет.

Він зазначив, що якщо немає бомбосховища, використовуватимуть прилеглі укриття.

"На минулу п'ятницю в цілому 26 тис. закладів освіти було визначено як потенційно можливі для впровадження освітнього процесу з 1 вересня. Перевірено майже 24 тис. закладів освіти. Це більше ніж 90% об'єктів. По цій перевірці лише 47% були готові. І я абсолютно впевнений, що до кінця цього тижня всі перевірки закінчаться – і ми будемо мати картину по атестації безпекової ситуації закладів освіти. Мушу сказати одне: статистика погана, але в жодній країні світу в закладах освіти 100% немає укриттів, навіть в Ізраїлі. Якщо немає укриття, ми можемо використовувати найпростіше укриття, яке розташоване поряд із закладом освіти. Це може бути підземний паркінг, підземний перехід, інші якісь укриття в інших закладах", – наголосив міністр.

Шкарлет: Після початку повітряної тривоги учні мають потрапити в укриття не довше, ніж за 10 хвилин. Читайте повний текст інтерв'ю

Відео: Алеся Бацман / YouTube

Контекст:

Шкарлет заявив, що навчальний рік в українських школах стартує 1 вересня.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль наголошував, що безпекова ситуація у країні різна і "на прифронтових територіях повернутися до очного навчання неможливо, а тому там продовжиться онлайн-формат, як і на окупованих територіях". За його словами, місцева влада має опрацювати й очну форму навчання, і змішану.