Шкарлет: Випускникам із тимчасово окупованих територій – вступ за співбесідою, стипендія та місце у гуртожитках. Тобто максимальна підтримка
"Президент та уряд ставили задачу максимальної реінтеграції нашої молоді до українських стандартів, у тому числі по освіті. Станом на сьогодні ми маємо приблизно понад 36 тис. осіб із тимчасово окупованих і особливо небезпечних територій, які забажали навчатися в Україні, в українських закладах освіти", – сказав Шкарлет.
За його словами, для дітей із регіонів, окупованих РФ, передбачені певні пільги.
"І до цього діти з Донецької і Луганської областей, із Криму навчалися виключно за кошти державного бюджету і вступали за особливою процедурою, без складання зовнішнього незалежного оцінювання. Така сама процедура і для дітей з особливо небезпечних територій, які сьогодні тимчасово окуповані. Вони теж вступають по квоті-2, яка збільшена до 40%. Це саме квота для дітей з окупованих й особливо небезпечних територій", – зазначив міністр.
Він наголосив, що держава забезпечить і соціальну підтримку.
"Вони вступають за індивідуальною співбесідою. Для них передбачена соціальна стипендія, безоплатне забезпечення підручниками, літературою, безоплатний доступ до інтернету, безоплатне проживання в учнівських або студентських гуртожитках. Тобто максимальна підтримка цих дітей. Адже бажання повернутися, інтегруватися в Україну має тільки підтримуватися", – заявив Шкарлет.
Шкарлет: Після початку повітряної тривоги учні мають потрапити в укриття не довше, ніж за 10 хвилин. Читайте повний текст інтерв'ю
Контекст:
Росія окупувала Крим, частину Донецької та Луганської областей 2014 року. Після нападу РФ на Україну 24 лютого 2022 року російські окупаційні війська захопили частину територій Херсонської, Запорізької, Харківської та Миколаївської областей.
Українська влада неодноразово заявляла, що має на меті деокупацію всіх захоплених від 2014 року Росією українських територій, зокрема Криму.