Шмигаль заявив, що "Дія" є у всіх
Про це прем'єр-міністр України Денис Шмигаль розповів в інтерв'ю "Радіо Свобода", яке вийшло 20 листопада.
За словами глави уряду, іноземні партнери України оцінили цю програму як "best practice – одну з найліпших програм і методик, які можна застосовувати”.
"У програми є дві мети. Насамперед це програма підтримки малого та середнього бізнесу. Але ця підтримка цільова. Ми підтримуємо п'ять напрямів, які найбільше постраждали під час COVID-19. Це креативні індустрії, кіно, театри, музеї, спортивні центри та перевезення всередині України, авіа- та залізничні. Ось ці напрями дістануть підтримку", – пояснив Шмигаль.
Він наголосив, що скористатися програмою зможуть усі вакциновані проти COVID-19 українці, незалежно від того, коли вони пройшли повний курс вакцинації, – до її старту чи після.
"Програма працюватиме з 19 грудня цього року до 18 грудня 2022 року. Ось так поставимо межі. Програмою зможуть скористатися через застосунок або портал "Дія" ті, хто має відповідні сертифікати з двома дозами. "Дія" сформує відповідну платіжну картку, якою можна буде скористатися лише на ці п'ять напрямів, що постраждали від COVID-19", – сказав глава уряду.
На запитання, чи зможе отримати цю 1 тис. грн "бабуся-пенсіонерка в селі", Шмигаль відповів: "Дія" є у всіх". Проте, згідно з останніми даними Мінцифри (їх оприлюднили 28 вересня 2021 року), кількість активних користувачів застосунку становить понад 7 млн. За даними Держстату, населення України – 41,3 млн осіб.
Журналістка заперечила, що в селі музеїв, креативної індустрії немає, але ці гроші пенсіонерам, можливо, потрібніші, ніж іншим.
"Можливо. Для цього ми маємо програми підтримання пенсіонерів і доплачуємо: 500 грн – 80+, 400 грн – 75+. Відповідно, 300 грн буде цього року для 70+. І далі наступні роки – 65 та 60. Відповідно, ми охоплюватимемо всіх пенсіонерів. Плюс є індексація пенсій. А ця програма спрямована на підтримання індустрій, що постраждали. Але водночас вона мотивує людей вакцинуватися та користуватися "Дією" як ресурсом, що допомагає державі впорядкувати сьогодні відносини громадян і держави та спрощувати їх", – відповів Шмигаль.
Контекст:
15 листопада Зеленський повідомив, що кожен, хто зробив щеплення проти коронавірусу в Україні, отримає по 1 тис. грн. "За ці гроші можна буде купити абонемент у спортзал або фітнес-клуб, відвідати кінотеатр, театр, музей, концертний зал, виставковий центр або купити квитки для подорожей усередині країни на внутрішні авіа- та залізничні перевезення", – сказав президент.
Програма розпочне роботу 19 грудня.
Прессекретар Зеленського Сергій Никифоров 16 листопада уточнив, що виплату отримають усі українці, які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19 до 19 грудня та після. Він зазначив, що гроші надаватимуть не готівкою. "Це буде певний ваучер, сертифікат чи депозит – називайте як хочете – на перелік товарів і послуг. Вичерпний список оголосимо найближчим часом, але це культура, подорожі та спорт", – розповів прессекретар.
Шмигаль говорив, що гроші на програму виділять із загального фонду держбюджету. "Це буде фонд підтримки підприємництва, який постраждав від COVID-19", – сказав він.
Вакцинація в Україні стартувала 24 лютого. Зараз зробити щеплення можуть усі охочі віком від 12 років. В Україні станом на 20 листопада першу дозу вакцини ввели понад 12,7 млн осіб, а майже 9,7 млн осіб отримали дві дози та завершили імунізацію.