Канада скасувала карантин для щеплених проти COVID-19 вакциною CoronaVac, яку використовують в Україні

CoronaVac – це інактивована вакцина, яка містить у своєму складі неактивний, "знешкоджений" вірус
Фото: EPA

Громадяни, які пройшли повний курс вакцинації китайськими COVID-вакцинами CoronaVac (Sinovac), Covilo (Sinopharm) та індійською Covaxin (Bharat Biotech), із 30 листопада зможуть подорожувати до Канади без обов'язкового карантину. Про це повідомило Агентство громадського здоров'я Канади.

Громадяни, щеплені цими препаратами, не мусять надавати результати тесту на коронавірус перед в'їздом. Це також стосуватиметься дітей до 12 років, які їх супроводжують, незалежно від того, вакциновані вони чи ні.

Одна із цих вакцин – CoronaVac, дозволена і в Україні. Це інактивована вакцина, що містить у своєму складі неактивний, "знешкоджений" вірус. Організм реагує на нього та виробляє імунітет. Препарат проходив третій етап клінічних випробувань в Індонезії, Бразилії і Туреччині. У різних дослідженнях він продемонстрував від 50,38% до 91,25% ефективності. У компанії "Лекхім", яка постачає цю вакцину в Україну, заявили 4 березня, що за підсумками третього етапу досліджень остаточна ефективність вакцини становить 83,5%.

Раніше влада Канади вже скасувала карантин для людей, щеплених визнаними в країні препаратами від компаній Pfizer/BioNTech, Moderna,

Невакцинованим іноземцям або людям, які щепилися не дозволеними в Канаді вакцинами, в'їзд до країни дозволяють лише за наявності поважних причин та за умови відбування двотижневого карантину.

Контекст:

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) оголосила поширення коронавірусу пандемією.

У Канаді, за даними місцевого МОЗ, підтвердили 1,8 млн випадків COVID-19. Померло від хвороби 29,5 тис. осіб.

Одну дозу вакцини проти коронавірусу ввели 29,9 млн канадців (78%), завершило вакцинацію 28,7 млн (75%).