Шмигаль закликав представників церков об'єднатися в боротьбі з COVID-19 перед святами
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що уряд розробляє механізми підтримки релігійних організацій під час пандемії коронавірусної інфекції COVID-19.
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль закликав релігійні організації об'єднати зусилля в боротьбі з коронавірусною інфекцією COVID-19 у період зимових свят. Про це 20 листопада повідомила пресслужба Кабміну за результатами зустрічі з представниками Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій.
"Ми наближаємося до важливих зимових релігійних свят: Різдва Христового, Хануки, Святого Миколая, Хрещення та інших. У період святкування можуть виникати великі скупчення людей. Тому нам потрібно вжити спільних заходів, щоб мінімізувати кількість захворювань", – заявив він.
Шмигаль також зазначив, що уряд розробляє механізми підтримки релігійних організацій і готовий спільно опрацювати пропозиції.
Головний санітарний лікар України, заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко на зустрічі заявив, що "карантин вихідного дня" має знизити відсоток інфікування і змінити темпи приросту хворих. За його словами, це дасть змогу "змоделювати захід у зимові свята і підхід до стримування поширення хвороби".
Ляшко додав, що в Міністерстві охорони здоров'я готові знову розглянути норму про обмеження кількості людей у храмах на квадратний метр площі будівлі.
"Карантин вихідного дня" передбачає, що з 00.00 суботи до 00.00 понеділка в Україні працюватимуть виключно продуктові магазини, аптеки, транспорт, автозаправні станції та ветеринарні аптеки. Ресторани, кафе й інші заклади громадського харчування працюватимуть лише на винос. "Карантин вихідного дня" дасть можливість "зупинити хвилю коронавірусної хвороби", вважає міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.
Однак низка українських міст відмовилася запроваджувати "карантин вихідного дня". Кілька українських міст відмовилися посилювати карантин у вихідні. Зокрема, проти виступили Львів, Івано-Франківськ (пізніше передумали і погодилися ввести обмеження), Дніпро, Житомир, Черкаси, Одеса, Луцьк і Тернопіль. Очільники міст пояснили це тим, що такі карантинні заходи неефективні, вони матимуть негативні наслідки для економіки.
Акції протесту після введення "карантину вихідного дня" провели в Чернівцях та Харкові.
Поліцейські станом на 14–15 листопада закрили 1,5 тис. магазинів, 800 закладів громадського харчування, 30 нічних клубів і 20 спортзалів; за фактами порушень правоохоронці склали майже 2 тис. адміністративних протоколів і відкрили дев'ять кримінальних проваджень.
В Окружний адміністративний суд Києва з позовами до Кабінету Міністрів України вже звернулися Львівський будинок органної та камерної музики, Львівський академічний драматичний театр імені Лесі Українки та Львівський кіноцентр.
В Україні зафіксовано понад 598 тис. випадків коронавірусної інфекції, з них рекордні 14 575 – протягом останньої доби. За час епідемії в Україні померло 10 589 пацієнтів із COVID-19, одужало 274 тис. осіб.