"Без жодного виразу на обличчі суддя, зітхнувши, ухвалила рішення". Солом'янський суд визнав дружину колишнього заручника бойовиків Козловського другим опікуном їхнього сина
Український учений Ігор Козловський розповів виданню "ГОРДОН", що під час процесу суддя, яка розглядала справу, "стала на формальний бік закону" і не враховувала того факту, що він не міг брати участі в засіданнях, оскільки був у заручниках у бойовиків "ДНР".
10 січня Солом'янський районний суд Києва визнав дружину звільненого заручника бойовиків "ДНР" ученого Ігоря Козловського Валентину другим опікуном їхнього сина Святослава. Про це Козловський розповів виданню "ГОРДОН".
"Щойно завершилося засідання Солом'янського районного суду і мою дружину Валентину Козловську визнали другим опікуном. Довго тягнулося засідання, суддя почала говорити про те, що подані півроку тому документи, бачте, подано незавіреними копіями. Добре, що зі мною були оригінали. Уже їх ми показали судді і вона пішла на нараду й ухвалила рішення задовольнити прохання. Епопея закінчилася щасливо", – зазначив учений.
Він додав, що тепер сім'я буде чекати документи, що підтверджують опіку.
За словами Козловського, суддя Людмила Кізюн, яка розглядала справу, "стала на формальний бік закону" і не врахувала того факту, що вчений протягом двох років перебував у заручниках у бойовиків. Він зазначив, що суддя збиралася надсилати запит на окуповані території.
"Добре, що мене звільнили. Отже, питання знято. Однак вона вимагала надати оригінали документів, що підтверджують, що я був у полоні. Добре, що в мене була довідка із СБУ. І без жодного виразу на обличчі суддя, зітхнувши, ухвалила рішення. Вона просто формально підійшла до вирішення питання, без урахування всіх обставин", – сказав Козловський.
Учений розповів, що під час процесу його сім'ї активно допомагали соціальні служби.
"Вони активно брали участь у процесі. Соцслужба все враховувала, але без рішення суду їм було складно. Вони знаходили інші варіанти підтримки. Треба відзначити їхній високий професіоналізм та сердечне емоційне ставлення. І чудово, що є такі люди. А от суд виявився абсолютно безсердечним", – зазначив він.
У грудні 2017 року в Києві Солом'янський районний суд відмовив синові Козловського в отриманні соцвиплат з інвалідності через те, що його опікун не з'явився в суд. На той момент ученого ще утримували бойовики.
Козловського було затримано в Донецьку наприкінці січня 2016 року. Його дружина припустила, що причиною арешту було листування, яке він вів у Facebook.
У травні 2017 року "військовий трибунал ДНР" засудив ученого до двох років і восьми місяців ув'язнення за контакти із "забороненими організаціями".
27 грудня на Донеччині відбувся "великий" обмін утримуваними особами. Україна обміняла 233 затриманих на 73 українських заручників. Серед них був і Козловський.