Степанов анонсував постачання приблизно 5 млн доз вакцин у квітні і травні
Україна має отримати 4,9 млн доз вакцин за підписаними контрактами протягом квітня і травня. Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов на засіданні уряду 31 березня, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Окрім того, потенційно в нас іще є щонайменше 1,5 млн доз вакцин, які ми повинні отримати. Це наші домовленості з Європейським союзом. Усі ці вакцини ми повинні отримувати або по прямих контрактах, або за ініціативою COVAX", – пояснив він.
Водночас міністр зазначив, що в усьому світі фіксують тенденцію зриву строків постачання вакцин від виробників. Степанов розраховує укласти контракти на ще 15 млн доз вакцин, щоб 2021 року в Україну змогло надійти в підсумку 37 млн доз вакцин проти коронавірусу. Завдяки такому обсягу вдасться вакцинувати більшість дорослого населення, підсумував він.
"Переважна більшість людей буде вакцинована 2021 року. Буде наданий безкоштовний доступ до вакцин", – пообіцяв Степанов.
Із 24 лютого українців вакцинують препаратом Oxford/AstraZeneca (Covishield), виробленим в Індії. В Україну надійшла перша партія вакцини – 500 тис. доз. До ранку 31 березня щепили 231,6 тис. громадян, двом людям ввели обидві дози препарату.
25 березня в Україну прибула вакцина CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac Biotech (215 тис. доз). Використовувати її планують після проведення контрольних перевірок.
Перші 117 тис. доз вакцини Pfizer, на які очікує Україна в межах механізму COVAX, уже "мають от-от прибути", повідомляв заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко. До кінця червня, за його даними, країні нададуть іще майже 1 млн доз цього препарату. За інформацією мера Івано-Франківська Руслана Марцінківа, у приватних клініках міста вже почали робити щеплення проти коронавірусної інфекції вакциною Pfizer. За його словами, одна доза коштує 800 чи 1000 грн.
Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безоплатно вакцинують медиків, що працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовців зі складу операції Об'єднаних сил. До листопада хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки та освіти, а також людей віком понад 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) планують охопити вакцинацією.