Степанов уточнив, кому в Україні роблять щеплення проти COVID-19 Pfizer/BioNTech

Степанов спростував інформацію, нібито вакцину Pfizer/BioNTech в Україні розподіляють не за призначенням
Фото: EPA
Відповідно до календарного плану вакцинації проти COVID-19, в Україні препарат Pfizer/BioNTech введуть співробітникам і пацієнтам спеціалізованих закладів, соцпрацівникам та рятувальникам. Про це 26 квітня в ефірі програми "Свобода слова" на телеканалі ICTV розповів міністр охорони здоров'я України Максим Степанов.

Народний депутат від фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко, посилаючись на дані Ради національної безпеки і оборони (РНБО), запитав у Степанова, кого серед українців зазначено в категорії "інші", які становлять приблизно 70% від тих, кого вакцинували препаратом Pfizer/BioNTech. Водночас, зазначив Гончаренко, у категорії 80+ американське щеплення зробили одній людині та "ще кільком сотням медиків".

"Хто ці "інші"? Повідомте нам, будь ласка, до кого доходить саме американська вакцина, чому вони у вас у першій черзі?" – підкреслив нардеп.

Глава МОЗ спростував інформацію, нібито вакцину Pfizer/BioNTech в Україні розподіляють не за призначенням.

"Вакциною (Pfizer/BioNTech. – "ГОРДОН") у нас вакцинуються... всі спеціалізовані заклади, психоневрологічні інтернати, будинки для людей похилого віку та решта спеціалізованих закладів медпризначення. У них вакцинують людей, які там перебувають, у тому числі за медичними показами, медпрацівники або соцпрацівники. Також Pfizer/BioNTech вакцинуються працівники Державної служби з надзвичайних ситуацій", – зазначив Степанов.

За його словами, велика частина осіб із категорії "інші", які отримали препарат, – це люди, "які перебувають у спецзакладах", уточнив Степанов.

"Жодної вакцинації "інших" осіб, які не передбачені нашим планом вакцинації, в Україні проведено не було", – додав глава МОЗ.

Контекст:

В Україні зареєстровано три вакцини проти коронавірусу: Oxford/AstraZeneca (Covishield), Pfizer/BioNTech і CoronaVac, розроблену Sinovac Biotech.

З 24 лютого українцям роблять щеплення вакциною Covishield від Oxford/AstraZeneca (у першій партії було 500 тис. доз). 13 квітня розпочалася вакцинація препаратом CoronaVac, який прибув у березні (215 тис. доз). 18 квітня у країні розпочали робити щеплення вакциною Pfizer/BioNTech (117 тис. доз).

Загалом від початку кампанії вакцинації в Україні зробили 528 тис. щеплень проти коронавірусу (приблизно 1 тис. упродовж останньої доби). За даними системи моніторингу вакцинації РНБО, 25 квітня введено 522 дози вакцини Pfizer/BioNTech, загалом 24 тис.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першим безкоштовні щеплення роблять медикам, які працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовцям зі складу операції Об'єднаних сил. До листопада хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки й освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) планують охопити вакцинацією.