Степанов заявив, що в Україні можуть робити до 10 млн щеплень проти коронавірусу на місяць за наявності вакцини

Вакцинацію проти коронавірусу в Україні розпочали 24 лютого
Фото: EPA
Українські медики в кабінетах щеплень можуть робити до 10 млн щеплень проти коронавірусу на місяць. Про це заявив міністр охорони здоров'я України Максим Степанов в ефірі каналу "Україна 24" 6 травня.

"Якщо говорити мовою цифр, можливості всієї нашої системи при 11 тис. кабінетів щеплень, навіть якщо ми будемо робити 40–50 щеплень на добу [в кожному кабінеті], то це приблизно 400–500 тис. щеплень на добу. Помноживши на кількість робочих днів, ми отримаємо приблизно 10 млн щеплень на місяць, які ми можемо робити тільки з урахуванням кабінетів щеплень. А ще є мобільні бригади, центри вакцинації, які ми можемо розгорнути. Головне питання – питання поставок вакцин. На жаль, на сьогодні всі строки, які були передбачені контрактами, порушені. Як за прямими контрактами, так і з ініціативи COVAX", – сказав міністр.

В Україні, за даними Міністерства охорони здоров'я, станом на 6 травня функціонує 2132 вакцинальні пункти.

У лютому 2021 року головний санлікар України Віктор Ляшко повідомляв, що для вакцинації проти коронавірусу в Україні можуть залучити 11 тис. кабінетів, у яких зараз роблять планові щеплення дітям, писав "Укрінформ".

Контекст:

В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу від Oxford/AstraZeneca (Covishield і AstraZeneca-SKBio), Pfizer/BioNTech (Comirnaty) і Sinovac Biotech (CoronaVac).

Із 24 лютого українців вакцинують виробленим в Індії препаратом Covishield від Oxford/AstraZeneca.

13 квітня розпочали імунізацію вакциною CoronaVac, яка прибула в березні.

18 квітня у країні почали робити щеплення вакциною від Pfizer/BioNTech.

Із 27 квітня роблять щеплення виготовленою в Південній Кореї вакциною AstraZeneca-SKBio.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першим безплатні щеплення роблять медикам, які працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовцям зі складу операції Об'єднаних сил. До листопада хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки й освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) планують охопити вакцинацією.

Станом на 6 травня в Україні зробили майже 784 тис. щеплень проти коронавірусу, дві дози вели 419 особам.

Керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки (KSE) Юрій Ганиченко 6 травня заявив, що Національний план вакцинації проти коронавірусної інфекції COVID-19 в Україні недовиконано в чотири рази.