Супрун: "Швидка" має надавати екстрену допомогу. Вона не буде надавати послуги первинної ланки, як було раніше
Є чіткі причини, за якими до пацієнта має виїхати "швидка" для надання екстреної допомоги. В інших випадках варто проконсультуватися зі своїм сімейним лікарем, заявила в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.
Швидка допомога в Україні буде виїжджати для надання екстреної допомоги. Про це в ефірі "Радіо Свобода" 26 січня заявила виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.
"Ми обрали свого сімейного лікаря. Коли ми захворіємо, ми можемо до нього подзвонити і поговорити по телефону. Якщо є причина, щоб лікар приїхав до свого пацієнта, вони мають домовитися, щоб він приїхав. Якщо лікар може по телефону надати пораду або пацієнт сам може приїхати до лікаря, якщо це треба, то вони про це домовляються. Є чіткі причини для виклику "швидкої" і коли вона має виїжджати. Це температура більше 40 градусів або коли є біль у серці, проблеми з диханням – тоді "швидка" приїжджає. Так, як було колись, що "швидка" надавала послуги первинної ланки, – не буде продовжуватися. "Швидка" має надавати екстрену допомогу. Дуже правильно декотрі диспетчери передають інформацію сімейним лікарям або в службу невідкладних станів. Але спершу треба подзвонити до свого сімейного лікаря, якщо це температура", – сказала Супрун.
Вона зазначила, що якщо з якихось причин сімейний лікар не може приїхати до пацієнта, є черговий лікар, який може надавати цю послугу.
19 жовтня 2017 року Верховна Рада ухвалила законопроект №6327 про медичну реформу.
Згідно з документом, держава гарантує повну оплату коштом держбюджету України необхідних медичних послуг і лікарських засобів, пов'язаних із наданням екстреної медичної допомоги, первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної, паліативної медичної допомоги, медичної реабілітації, медичної допомоги дітям до 16 років, а також супроводу вагітності та пологів. 28 грудня ініціативу схвалив президент Петро Порошенко. Закон набув чинності 1 січня 2018 року.
2 квітня в Україні стартувала безстрокова кампанія з вибору сімейного лікаря. Кожен пацієнт може підписати декларацію з одним лікарем, який буде стежити за його здоров'ям, забезпечувати первинну діагностику, надавати невідкладну допомогу під час різкого погіршення здоров'я, призначати необхідні аналізи і давати направлення до профільних фахівців.