"Ти точно не в раю, Гено", "Змушував себе поважати і боятися". Соцмережі про померлого Кернеса G

Про смерть Кернеса стало відомо 17 грудня
Фото: Геннадий Кернес / facebook
У ніч на 17 грудня помер харківський міський голова Геннадій Кернес. Соцмережі емоційно відреагували на його смерть.

17 грудня стало відомо про смерть мера Харкова Геннадія Кернеса. Із середини вересня він лікувався від наслідків коронавірусної інфекції в берлінській клініці "Шаріте". Син Кернеса Данило розповів, що після поранення, яке харківський градоначальник дістав 2014 року, у нього слабка легеня – її тоді "прошила" куля. Із цим був пов'язаний тяжкий перебіг хвороби.

Користувачі соцмереж відреагували на смерть Кернеса безліччю різних за характером коментарів. "ГОРДОН" зібрав найемоційніші реакції.

"Про Кернеса можна написати абсолютно протилежне – і все буде правдою. Тому я розумію й тих, хто зараз плаче через нього, і тих, хто радіє його смерті. Не приймаю обох сторін, але розумію. Гена вмів не залишати байдужими", – поділився думкою журналіст Олександр Костенко.

"Він сильно відчував час. І за це його особливо шкода, мало хто так хапається за життя. Років сім тому в інтерв'ю запитали, чи не боїться він щось не встигнути. "Не боюся, але я не згоден". Я вирішила написати не заради суперечки з опонентам, Кернесу є що висунути, і багато. Просто сама собою смерть, по-моєму, не привід для всього того, що зараз, у спину, ллється", – зазначила прессекретарка Кернеса Тетяна Грузинська.

"Кернес народився не у свій час. Йому б більше підійшла Франція XV століття або Російська імперія XVII століття. Князі, барони, псевдоцарі та звичайні бандити в сучасній інтерпретації на тлі збережених чудових замків і квітучих парків, мають вигляд прогресивних державників, таємних демократів і непомічених сучасниками великих меценатів. Таким і був Кернес – великим, низьким, нахабним, підлим, хитрим, жорстоким, безпринципним, щедрим... Як справжній середньовічний князь, який випадково потрапив в українське середньовіччя", – написав активіст і волонтер Юрій Касьянов.

"Справа не в Кернесі. Справа в мафіозній системі управління нашою країною. Людину на смертному одрі перетворили на заручника кланових інтересів. Використовували, щоб зберегти клановий контроль над харківськими ресурсами. При цьому всі прекрасно розуміли, що Кернес до Харкова вже не повернеться – а якщо і повернеться, так точно не до мерії. Ми навіть не знаємо, чи був він у свідомості на момент виборів або просто залишався на системах життєзабезпечення, які відключили після того, як відбулися всі необхідні процедури, що забезпечили кланам контроль над Харковом", – висловив думку політичний оглядач Віталій Портников.

"Кернес – це, якщо хочете, такий діагноз нашому спільному середньовічному і постмодерному інтелекту: кривляку з КВК обрати лідером країни, а магната, який помирає, – мером великого міста", – вважає блогер Андрій Альохін.

"Стосовно самого Кернеса, то при всій неоднозначності персонажа міцним господарником для Харкова він був. І в негативному, і в позитивному сенсах слова. А в Україні така калічна система управління, що втрата тих, хто рулить вручну, дуже швидко містом відчується", – зазначила журналістка Тетяна Даниленко.

"Другий день читаю некрологи по Кернесу. Люди, ви забули, що у 2013–2014 роках творилося у Харкові? Забули, як "Антимайдан" розбивав голову [українському письменнику і музиканту] Сергію Жадану? Забули, як Кернес з [ексголовою Харківської облдержадміністрації Михайлом] Добкіним посилали в Київ тітушню? Забули, як Допа і Гепа створювали "Український фронт" для боротьби з "бандерівцями"? Забули, як ця пара виступала на проросійських мітингах під триколорами та георгіївськими стрічками?" – поцікавився журналіст Сергій Руденко.

"Гена змушував себе поважати і боятися таким, яким він був, без жодних манірних кривлянь, які, мабуть, вважав негідним для себе виявом слабкості. Небезпечному і корисно переконливому кримінальному ореолу він віддавав перевагу перед порожнім квазіелітним флером. Так, грубіян, жлоб і шахрай, але це він вам потрібен, а не ви йому. Потрібен він був багатьом, причому задовго до того, як став мером", – заявив журналіст Леонід Швець.

"Знаєте, мене не дивує, що помер Кернес, бо нас усіх чекає одне і те! Мене вражає інше: "большой человек", "патриот страны", "господарник". Ви серйозно? Так не є. Кернес був колаборантом, корупціонером і хамом. Нічого доброго він нашій країні не приніс. Через таких, як він, у нас війна і тисячі смертей", – написав екснардеп Володимир Парасюк.

Посол Ізраїлю в Україні Джоель Ліон висловив співчуття у зв'язку зі смертю Кернеса.

"Дуже шкода чути сумну новину про смерть мера Харкова Геннадія Кернеса, гарного друга Ізраїлю. Мер Кернес багато зробив для свого міста, і багатьом його бракуватиме. Співчуття його сім'ї", – написав дипломат.