"Це не кінець світу". В "Укренерго" розповіли, за яких умов можливий блекаут в Україні
Про це 22 листопада на пресконференції в медіацентрі "Україна", яку в YouTube транслював "Укрінформ", повідомив голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький.
"Тобто від дуже багатьох факторів [залежатиме блекаут]. Як спрацювала наша ППО – а востаннє вона спрацювала відмінно. Куди й у які саме об'єкти долетіли ракети. Який ступінь пошкоджень. Бо можна попасти в підстанцію чи електростанцію і повністю забрати в неї можливість працювати. А можна завдати часткових пошкоджень. І яка саме комбінація цих попадань", – сказав голова правління НЕК.
За словами Кудрицького, важливим є також стан енергосистеми, рівень споживання до завдання пошкоджень.
"Саме тому ми не публікуємо погодинного графіка споживання, щоб не орієнтувати ворога щодо ситуації в нашій системі. Тому неможливо спрогнозувати, коли може статися блекаут. Чи яка його ймовірність. Усе залежить від того, чи будуть продовжуватися масовані ракетні атаки. І якщо так, наскільки вони будуть успішними", – наголосив голова правління "Укренерго".
Водночас, як зазначив Кудрицький, "блекаут – це не кінець світу”.
"Блекаут – це повне або суттєве погашення енергосистеми, після якого одразу ж починається її відновлення. Її роботи. "Укренерго" й інші енергетичні компанії, готуючись до найгірших сценаріїв, провели відповідні тренування та підготовчі заходи. Для того щоб навіть у разі такої події всі чудово знали, що і хто робитиме, яким чином ми швидко відновлюватимемо роботу нашої енергосистеми, – наголосив він. – Далеко не факт, що нас чекає попереду блекаут. Українська енергосистема вистояла під час останньої атаки. Вона вже багато разів демонструвала свою стійкість".
20 листопада в Офісі президента запевнили, що загального блекауту по всій Україні не буде.
В "Укренерго" поінформували, що протягом 22 листопада в Україні будуть планові вимкнення електроенергії. Водночас українська енергосистема досі повністю не оговталася від шести хвиль ракетних ударів окупантів і не може працювати на повну потужність, зазначили в НЕК.
Контекст:
З початку жовтня російські окупанти атакують об'єкти інфраструктури по всій Україні. У країні почали вводити тимчасові вимкнення світла.
За даними уряду станом на 18 листопада, з початку повномасштабної війни понад 1 тис. ракет і дронів атакували українські підстанції, унаслідок ударів із ладу виведено майже половину української енергосистеми.
Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков 17 листопада визнав, що РФ завдає ударів по критичній інфраструктурі України, щоб схилити її до переговорів. "Так само ведуть себе терористи ІДІЛ: убивають невинних людей, щоб виконали їхні вимоги", – прокоментували слова Пєскова у МЗС України.
У компанії ДТЕК повідомили 21 листопада, що українцям, найімовірніше, доведеться жити в режимі вимкнень світла щонайменше до кінця березня.