У COVID-лікарнях Чернігова кисню вистачить лише на кілька годин – гендиректор медустанови

У COVID-лікарнях Чернігова склалася критична ситуація з киснем
Фото: depositphotos.com
Ситуація з киснем у медустановах Чернігова, які приймають пацієнтів із COVID-19, сягнула критичного рівня. Про це 25 жовтня на брифінгу заявив гендиректор Чернігівської міської лікарні №2 Владислав Кухар, пише пресслужба місцевої міськради.

За словами Кухаря, компанія – постачальник кисню не може виконувати контракт у повному обсязі.

"На сьогоднішній день у COVID-лікарнях міста склалася досить критична ситуація з киснем, якого вистачить лише на кілька годин. Компанія-постачальник обіцяє поставити кисень тільки завтра. При тому невідомо, у який саме час доби ця поставка відбудеться", – сказав він.

Кухар зазначив, що проблему з нестачею кисню в лікарнях Чернігова вирішують за допомогою кисневої станції та кисневих концентраторів.

"Найбільш тяжкі пацієнти переведені на кисневі станції в обох лікарнях [міста], тому все необхідне, що стосується надання медичної допомоги, ми робимо... У чернігівських лікарнях зараз перебуває 317 пацієнтів із діагнозом COVID-19. Із них на кисневій підтримці – 218 осіб, на [апаратах штучної вентиляції легенів] ШВЛ – дев'ять пацієнтів", – розповів гендиректор медустанови.

Контекст:

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

В Україні поступово погіршується епідемічна ситуація, говорив 4 серпня головний санлікар Ігор Кузін. Улітку у країні фіксували менше ніж 2 тис. випадків щодня, у вересні показник зріс у рази. У зв'язку з поширенням мутації четверта хвиля COVID-19 в Україні почалася раніше, ніж прогнозували, заявляв 11 жовтня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Станом на 22 жовтня в Україні підтвердили понад 2,78 млн випадків коронавірусної інфекції, із них понад 14,6 тис. – протягом останньої доби. Померло понад 64,2 тис. пацієнтів із COVID-19. У Чернігові виявили 18 086 випадків COVID-19 (169 – 24 жовтня), повідомила пресслужба міськради.

За даними системи моніторингу Ради нацбезпеки і оборони України, в українських лікарнях приблизно 65,2 тис. ліжок із підведеним киснем, зайнято 44,2 тис. (67,8%).

Ляшко повідомив 22 жовтня, що в Україні два заводи з виробництва медичного кисню зупинили роботу на 10–15 днів через планові регламентні роботи, ще в одного виробника в Західній Україні виникли технічні несправності.

Однак міністр запевнив, що всіх пацієнтів забезпечено кисневою терапією в лікарнях. Ляшко зазначив, що зараз створено можливості для постачання кисню з Польщі в розмірі 240 тонн на тиждень. Загальна кількість необхідного кисню становить 977 тис. літрів на хвилину, додав глава МОЗ.

Того самого дня Ляшко заявив, що завод із виробництва медичного кисню на заході України, який зупиняли через технічну несправність, відновив роботу.