У Харківській області активістам блокади не дали встановити новий "редут"
Залізничники, представники громадськості, депутати місцевих рад, ветерани АТО, правоохоронці та місцеві жителі не дозволили активістам блокади встановити "редут" на території залізничної станції Куп'янськ-Сортувальний, повідомляє Національна поліція Харківської області.
У Куп'янську Харківської області представники поліції, місцевої влади та ветерани АТО не дозволили активістам торгової блокади на Донбасі встановити новий "редут" для блокади залізниці, повідомляє прес-служба Національної поліції Харківської області.
Представники штабу блокади мали намір розміститися на території станції Куп'янськ-Сортувальний, щоб відстежувати і блокувати потяги з вугіллям, що прямують із території РФ. Цих намірів не підтримали представники місцевої влади, "Укрзалізниці" та правоохоронних органів, йдеться в повідомленні.
"Однак близько 14.00 біля залізниці Куп'янськ-Сортувальний гурт радикально налаштованих осіб із штабу блокування, у кількості 30 осіб, усе ж встановив намет із пунктом спостереження", – повідомляє прес-служба поліції.
На акцію протесту проти блокади залізниці вийшли залізничники, представники громадськості, депутати місцевих рад, ветерани АТО. На місце події приїхало близько 100 співробітників поліції.
"Під час проведених керівництвом правоохоронних органів, органів державної влади та місцевого самоврядування, представниками "Укрзалізниці" переговорів із радикально налаштованими громадянами, досягнуто домовленості про припинення нових спроб блокування руху залізничного транспорту. Блокувальники були змушені покинути територію, вони згорнули намет і в супроводі співробітників поліції поїхали", – йдеться в повідомленні.
26 грудня 2016 року ветерани добробатів оголосили про початок блокади "ЛДНР", вимагаючи звільнення заручників. Через це Україна перестала отримувати вугілля та інші товари з окупованих територій.
Відтоді блокада постійно розширюється. У січні були заблоковані дві залізничні гілки в Луганській області. На початку лютого учасники блокади перекрили залізничний переїзд біля Бахмута Донецької області, наприкінці місяця вони відкрили перший редут і в маріупольському напрямку.
Також 10 лютого учасники блокади перекрили трасу Ясинувата – Костянтинівка, де розпочалися інженерні роботи та облаштування місцевості.
Прем'єр-міністр Володимир Гройсман запевняє, що блокада негативно позначається на діяльності підприємств, залежних від поставок із окупованих територій, і зрештою – на енергопостачанні українських міст.
Глава МВС України Арсен Аваков назвав блокаду "авантюрою" і поклав відповідальність за неї на партію "Самопоміч" та її парламентську фракцію.