У МАУ заявили, що не бачать підстав для подорожчання квитків через необхідність обльоту Білорусі

МАУ може скасувати маршрути, економічна доцільність яких "на межі рентабельності"
Фото: depositphotos.com

Керівництво "Міжнародних авіаліній України" не бачить підстав для подорожчання квитків через необхідність обльоту Білорусі. Про це йдеться в заяві авіакомпанії.

У МАУ підкреслили, що підтримують рішення влади України про припинення прольоту над територією Білорусі.

До того ж в авіакомпанії зазначили, що не здійснюють прямих комерційних рейсів у Білорусь, починаючи з 2019 року, через відсутність достатнього прямого трафіку між двома країнами.

"Водночас низка нинішніх комерційних маршрутів мережі МАУ пролягає над територією Білорусі. На даний час перегляд маршрутів стосуватиметься регулярних рейсів до Вільнюса, а також до Фінляндії (Гельсінкі, Вааса) в рамках індивідуальної чартерної програми авіакомпанії. На даних маршрутах обліт спричинятиме в середньому додатково 40 хвилин льотного часу, а відповідно – додаткові витрати на авіапальне", – пояснили в компанії.

Однак, виходячи із загальної ситуації в авіаційній галузі, спричиненої пандемією COVID-19, в авіакомпанії вирішили не підвищувати вартості квитків.

"Тим не менше деякі маршрути, економічна доцільність котрих знаходиться на межі рентабельності та які не є фідерними для авіакомпанії, можуть бути скасовані для запобігання нарощуванню дотаційних рейсів. На даний момент авіакомпанія МАУ не планує скасування будь-яких рейсів через необхідність обльоту території Білорусі, але буде спостерігати за динамікою та глибиною продажів", – заявили в МАУ.

Контекст:

Винищувач білоруських ВПС 23 травня за дорученням Олександра Лукашенка, який вважає себе президентом Білорусі, підняли "для супроводу" літака Ryanair, що прямував з Афін до Вільнюса. Влада Білорусі стверджувала, що причиною приземлення в Мінську стало повідомлення про мінування судна (згодом вибухових речовин на борту не виявили).

Після перевірки білоруські спецслужби зняли з рейсу й затримали білоруського опозиційного журналіста, співзасновника Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича та його дівчину Софію Сапегу. Паблік NEXTA набув широкої популярності влітку минулого року завдяки висвітленню й координації протестів, які почалися після оголошення результатів виборів президента країни.

Як розповіли пасажири, Протасевич запанікував, коли дізнався про приземлення літака в Мінську. Коли його почали обшукувати й пасажири запитали в нього, що відбувається, той відповів: "Тут на мене чекає смертна кара". Видання TUT.BY уточнило, що журналіста в Білорусі обвинувачують за трьома статтями Кримінального кодексу, найсуворіше покарання за інкримінованими статтями – 15 років позбавлення волі (організація масових заворушень).

Протасевич увечері 24 травня записав відео, у якому сказав, що перебуває в СІЗО №1 у Мінську й дає свідчення "за фактом організації масових заворушень у Мінську".

Країни ЄС, США, Канада, Україна та інші держави засудили дії влади Білорусі й закликали негайно звільнити затриманих.

Глави країн Євросоюзу 25 травня домовилися про розширення санкцій проти Білорусі через затримання Протасевича. За день до цього Європейська рада закликала заборонити білоруським авіакомпаніям використовувати повітряний простір європейських країн.

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення припинити авіасполучення з Білоруссю з 26 травня. МЗС Білорусі надіслало Україні ноту протесту через це "обурливе рішення".