У міськраді Одеси заявили, що не щеплені від кору діти дістануть можливість навчатися онлайн

Єдиним засобом профілактики кору є вакцинація

Фото: ЕРА

Учителі в Одесі вестимуть уроки для віртуальної аудиторії, які потім можна буде подивитися онлайн. У місті з 22 січня не допустять до шкільних занять дітей, не щеплених від кору.

У низці одеських шкіл почнуть упроваджувати практику дистанційних відеоуроків для дітей, яких із 22 січня не будуть допускати до шкільних занять через відсутність щеплень від кору. Про це повідомила "Думской" директор департаменту освіти і науки міської ради Одеси Олена Буйневич.

За її словами, із такою ініціативою виступили керівники низки шкіл, які мають відповідні технічні можливості.

"Це буде повноцінний урок у класі, який вчитель вестиме для віртуальної аудиторії, використовуючи наочні матеріали, класну дошку тощо. Посилання на ці відеоуроки будуть опубліковані на моїй сторінці у Facebook, а також на офіційному сайті департаменту osvita-omr.gov.ua. Це стосується пропущених тем з основних предметів: математика, англійська мова, українська, а також російська мова – у тих школах, де вона є основною мовою навчання", – сказала Буйневич.

Вона додала, що нововведення є абсолютно добровільним, водночас оцінювати знання дітей, які пропустять частину занять, будуть за допомогою тестів і контрольних робіт.

"Якщо, як ми сподіваємося, недопуск через кір буде нетривалим, наприклад, не більше ніж два тижні, то діти зможуть легко надолужити згаяне... Якщо ж ця ситуація затягнеться, то діти зможуть приходити в спеціально виділені класи, де будуть проводити системне кварцування, і там демонструвати свої знання", – додала чиновниця.

"Думская" також зазначає, що батьки нещеплених дітей планують надіслати письмові скарги на державні органи влади на недопуск школярів до занять.

У 2018 році в Одеській області зафіксували щонайменше 122 випадки зараження кором, 69 із хворих – діти. Рішенням обласної державної адміністрації в навчальні заклади не будуть пускати нещеплених дітей. Загалом у регіоні таких налічується приблизно 16 тис.

За даними Міністерства охорони здоров'я України, за 2017 рік в Україні зафіксовано 4782 випадки кору, водночас у період з 2017-го до 11 січня 2018 року від цього захворювання померло шестеро людей.

У листопаді 2016 року Всесвітня організація охорони здоров'я попереджала про можливу епідемію кору в Україні через низький рівень вакцинації дітей.

Кір – гостре інфекційне вірусне захворювання. Основні симптоми хвороби – висока температура, запалення слизових оболонок порожнини рота й верхніх дихальних шляхів, кон'юнктивіт, плямисто-папульозний висип шкіри і загальна інтоксикація. Morbillivirus – вірус кору – надзвичайно заразний, він швидко передається повітряно-крапельним шляхом. Цей вірус може жити в повітрі і на поверхнях до двох годин, після того як хвора людина покинула приміщення, повідомляють у МОЗ. Дев'ять з 10 неімунізованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені.

Це захворювання є однією з головних причин дитячої смертності у світі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, щорічно 3040 млн дітей хворіє на кір, понад 800 тис. помирає від інфекції та її ускладнень. Єдиним дієвим способом профілактики кору є вакцинація.