У Моршині в межах експерименту 61% населення ввели першу дозу вакцини проти коронавірусу
"На сьогодні ми маємо 61% провакцинованих першою дозою. Із завтрашнього дня починається вже вакцинація другою дозою. Якщо врахувати, що за останні кілька місяців, за даними наших лікарів, перехворіло коронавірусом десь до 15%, то можна говорити, що вже є достатня кількість вакцинованих, аби через кілька тижнів спостерігати формування колективного імунітету. Це моя думка, офіційної позиції Міністерства охорони здоров'я я поки не знаю", – заявив він.
Ільницький зазначив, що вакцинувати 61% населення було нелегко. Спочатку на вакцинацію прийшли ті, хто хотів зробити щеплення, а з іншими жителями довелося вести діалог і розгортати інформаційну кампанію.
"Ми запроваджували "обдзвони": сімейні лікарі мають телефони людей, які уклали декларації. Декому дзвонили по три-чотири рази, бо вони думали, відкладали, мали питання до вакцини. У рамках цього пілотного проєкту ми використовували лише одну вакцину – китайську CoronaVac. Частина людей мала сумніви саме щодо вакцини, частина досі чекає іншої вакцини. Але, відверто кажучи, велика частина людей просто не хоче вакцинуватися ніякою вакциною. Вони вважають, що їх обійде ця біда", – сказав він.
У місті розмістили три білборди, на магазинах розклеїли плакати, а також ставили намети, де роздавали інформаційні матеріали про можливості вакцинації загалом і про вакцину CoronaVac. Також інформацію поширювали за допомогою місцевого телебачення й соцмереж.
МОЗ надалі має вирішити, продовжувати вакцинацію в Моршині першою дозою всіх охочих без розподілу на пріоритетні групи чи ж надати другу дозу тим, кому вже ввели першу. Після того як жителям введуть другу дозу, МОЗ аналізуватиме розвиток у місті ситуації з коронавірусом.
Контекст:
Пілотний проєкт із колективною вакцинацією населення проти коронавірусу розпочали в Моршині 16 квітня. У Моршині живе 4239 людей, для вакцинації жителів виділили 2400 доз вакцини CoronaVac.
В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу Oxford/AstraZeneca (Covishield і AstraZeneca-SKBio), Pfizer/BioNTech (Comirnaty) і Sinovac Biotech (CoronaVac).
Вакцинують українців із 24 лютого. В Україну привезли вже майже 2,2 млн доз вакцин (найбільше – 1,2 млн – препарату Sinovac Biotech, чергова партія якого прибула 9 травня). МОЗ уклало контракти на постачання 42 млн доз вакцин, зокрема 8 млн доз за програмою COVAX. Усі ці вакцини Україна планує отримати до кінця 2021 року.
Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безоплатно вакцинують медиків, що працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовців зі складу операції Об'єднаних сил. До листопада хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки та освіти, а також людей віком понад 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) планують охопити вакцинацією.
Від початку кампанії з вакцинації щеплення проти COVID-19 зробили 901 107 осіб. Одну дозу ввели 901 105 українцям, другою дозою щепили 3828 людей.