У МОЗ України порадили, як батькам прискорити вакцинацію педагогів
Він запропонував українцям контролювати процес вакцинації, щоб у разі посилення карантинних обмежень школи могли й далі працювати.
"Батьки мають ініціювати розгляд цього питання на батьківських зборах або на педагогічних радах. Батьки можуть ініціювати і трішки прискорювати ці речі", – сказав Кузін.
За його словами, це, можливо, єдиний механізм, який можуть використовувати батьки. Кузін також порадив українцям вести роз'яснювальну роботу з учителями та керівництвом шкіл.
Контекст:
Згідно з постановою Кабміну, у разі виходу регіону із "зеленої" зони епідемічної небезпеки має бути вакциновано понад 80% педагогів, щоб освітній заклад і далі працював. Шкарлет 10 серпня повідомив, що в Україні станом на 15 липня було вакциновано приблизно 35% педагогів, але дані за регіонами суттєво відрізняються.
Глава МОЗ Віктор Ляшко заявив, що першою дозою вакциновано понад 40% працівників сфери освіти, дві дози ввели 30%.
В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу від Oxford/AstraZeneca (Covishield, AstraZeneca-SKBio й AstraZeneca), Pfizer/BioNTech (Comirnaty), Sinovac Biotech (CoronaVac) і Johnson & Johnson (Janssen). Також щеплення роблять вакциною від Moderna (Spikevax).
Вакцинація у країні стартувала 24 лютого. Із 21 липня почався п'ятий етап вакцинації: зробити щеплення можуть усі охочі віком від 18 років. В Україні з початку кампанії з вакцинації зробили щеплення 5,7 млн осіб, повністю імунізовано 4,5 млн українців.
Станом на 8 вересня Україні надійшло понад 20 млн доз вакцин проти коронавірусу – майже 12,6 млн доз закуплено коштом держбюджету, понад 4,3 млн доправлено в межах глобальної ініціативи COVAX, більше ніж 3,3 млн Україна дістала як гуманітарну допомогу від країн ЄС.