У МОЗ розповіли, як Україна готується до нової хвилі COVID-19
Кузін зазначив, що в Україні підготовлено 256 лікарень, які надають спеціалізовану допомогу під час захворювання на COVID-19.
"Вони розподілені на заклади різних хвиль реагування. Потужність налічує майже 39 тис. ліжко-місць, із них 96% забезпечені киснем. Крім того, в областях закупили та отримали 14 790 кисневих концентраторів, 161 комп’ютерний томограф та 148 рентген-апаратів", – ідеться в повідомленні.
Також Польща передала Україні гуманітарну допомогу, зокрема – кисневі концентратори, кардіомонітори, пульсоксиметри, медичні рукавички, маски тощо.
Крім цього, у країні сформовано запас тестів на понад 2 млн досліджень і 2,3 млн експрестестів на антиген.
"У вересні очікується постачання реагентів для проведення 4 млн ПЛР-досліджень та 2,8 млн швидких тестів на визначення антигену. Була також оновлена система відстеження контактних осіб, завдяки чому вона стала набагато оперативнішою", – заявив головний санлікар.
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року ВООЗ оголосила поширення коронавірусу пандемією.
ВООЗ попереджала, що штам коронавірусу SARS-CoV-2 "Дельта" стає домінантним у світі через високу здатність передаватися від людини до людини. За даними організації, цей штам зафіксували вже у 148 країнах.
В Україні поступово погіршується епідемічна ситуація, говорив 4 серпня заступник міністра охорони здоров'я, головний санлікар України Ігор Кузін. У країні, за його даними станом на 20 серпня, підтвердили 520 випадків зараження штамом коронавірусу SARS-CoV-2 "Дельта".
У зв'язку з поширенням мутації восени в Україні очікують нову хвилю захворюваності на COVID-19, заявив 19 серпня Ляшко. Найбільше зростання випадків COVID-19, за його прогнозами, очікують у зимовий період.