У МОЗ України розповіли, кому буде рекомендовано додаткову дозу вакцини проти COVID-19

В Україні поки не вводять додаткових доз вакцин проти коронавірусу
Фото: EPA
Національна технічна група експертів із питань імунопрофілактики вже сформувала рекомендації щодо введення додаткової дози вакцини проти коронавірусу людям, у яких перші дві дози не змогли викликати повноцінну імунну відповідь. Про це головний санлікар України – заступник міністра охорони здоров'я Ігор Кузін розповів на брифінгу 25 жовтня, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

"Ця додаткова доза буде рекомендована людям з імунокомпрометованими або імуносупресивними станами, у тому числі тим, у кого є ризик формування неповноцінної імунної відповіді на введення вакцини. Скоріше за все, ми на цьому тижні вже отримаємо офіційне рішення групи експертів і будемо переводити це у відповідний наказ МОЗ. Якщо казати докладніше, вакцина буде рекомендована людям, які пережили масивну трансплантацію органів, які постійно приймають імуносупресивні препарати, людям з імунодефіцитними станами – первинними або набутими", – сказав він.

Кузін додав, що група експертів також розглядала питання масового введення бустерної дози вакцини.

"Але питання по рекомендації бустеру ще не прийнято", – додав головний санлікар.

Контекст:

В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу від Oxford/AstraZeneca (Covishield, AstraZeneca-SKBio і AstraZeneca), Pfizer/BioNTech (Comirnaty), Sinovac Biotech (CoronaVac) і Johnson & Johnson (Janssen). Також щеплення робили вакциною від Moderna (Spikevax), партію, яка надійшла, уже використали.

Вакцинація у країні стартувала 24 лютого. Із 21 липня почався п'ятий етап імунізації: зробити щеплення можуть усі охочі віком від 18 років.

Станом на 25 жовтня в Україні щонайменше одну дозу вакцини ввели майже 9 млн осіб, а майже 7 млн ввели дві дози, вони завершили імунізацію.

На тлі поширення штаму коронавірусу "Дельта" деякі країни, зокрема Ізраїль, Німеччина, Бразилія і США, почали вводити третю (бустерну) дозу вакцини своїм громадянам.

Гендиректор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус закликав ввести мораторій на проведення ревакцинації проти коронавірусної інфекції третьою дозою препаратів хоча б до кінця вересня, щоб дати можливість вакцинувати щонайменше 10% населення в усіх країнах.

Експерти Управління з контролю за продуктами та ліками США і ВООЗ дійшли висновку, що третя доза вакцини проти COVID-19 не є обов'язковою для всього населення.

11 жовтня консультативна група Всесвітньої організації охорони здоров'я рекомендувала вводити третю дозу вакцини проти коронавірусу людям з ослабленою імунною системою.

Кузін заявляв 21 жовтня, що в Україні третю дозу вакцини можуть рекомендувати вводити людям з ослабленим імунітетом, а 2022 року МОЗ планує проводити ревакцинацію українців проти коронавірусу двома дозами вакцини, якщо вони завершили перший курс імунізації 2021 року.