У МОЗ України розповіли, у яких випадках можна комбінувати вакцини проти COVID-19
У міністерстві пояснили, що найкраще використовувати одну й ту саму вакцину для першого і другого щеплень. Однак якщо потрібний препарат недоступний або на першу дозу була тяжка реакція, наприклад тромбоз, можна вводити вакцини за такою схемою:
- перша доза – AstraZeneca (Covishield, SKBio, Vaxzevria), друга – Pfizer або Moderna за 12 тижнів;
- перша доза – Pfizer або Moderna, друга – Moderna або Pfizer за 28 днів.
"Наведені схеми комбінування різних вакцин були добре досліджені та визнані безпечними й ефективними", – підкреслили в МОЗ.
Фахівці нагадали, що вакцини проти коронавірусу компанії AstraZeneca різних виробників (Covishield, AstraZeneca-SKBio, Vaxzevria) мають однаковий склад і технологію виробництва, тому є взаємозамінними.
Контекст:
В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу від Oxford/AstraZeneca (Covishield, AstraZeneca-SKBio і AstraZeneca), Pfizer/BioNTech (Comirnaty), Sinovac Biotech (CoronaVac) і Johnson & Johnson (Janssen). Також щеплення роблять вакциною Moderna (Spikevax).
Вакцинація у країні стартувала 24 лютого. 21 липня розпочався п'ятий етап вакцинації: зробити щеплення можуть усі охочі віком від 18 років. В окремих випадках дозволено вакцинацію дітей від 12 років.
Від початку вакцинальної кампанії у країні вакциновано 7,4 млн осіб, понад 6 млн ввели дві дози вакцини.