У МЗС України пояснили, чи виключить ЄС Україну зі списку безпечних для подорожей країн
"У разі зростання показників захворюваності на COVID-19 в Україні ЄС може ухвалити рекомендацію про виключення нашої держави зі списку країн, громадяни яких можуть здійснювати несуттєві поїздки до Євросоюзу", – заявив він.
Ніколенко зазначив, що епідемічна ситуація погіршується не лише в Україні й за останні тижні ЄС вже істотно скоротив перелік країн "зеленої" зони.
Водночас спікер підкреслив, що в разі ухвалення рішення ЄС матиме рекомендаційний характер і уряд кожної країни ухвалюватиме рішення окремо.
"Досвід деяких наших сусідів, які в попередні тижні вже були виключені із "зеленого" списку ЄС, демонструє, що не слід очікувати тотального закриття кордонів, як торік", – сказав Ніколенко.
Прессекретар МЗС розповів, що якщо ЄС ухвалить рішення про виключення України із "зеленого" списку, воно не скасовує безвіз, а лише вводить тимчасові обмеження на несуттєві (туристичні) поїздки для протидії поширенню COVID-19.
"Рішення також може бути пізніше переглянуте під час наступного оновлення списку в разі, якщо епідемічна ситуація покращиться", – зазначив представник МЗС.
Контекст:
18 жовтня редактор Radio Free Europe / Radio Liberty Рікард Йозвяк повідомив, що Європейський союз протягом цього тижня виключить Україну зі списку третіх країн, подорожі з яких рекомендує дозволяти ЄС.
Єврокомісія 3 травня цього року запропонувала країнам – членам ЄС послабити обмеження на в'їзд для поїздок із несуттєвих причин для іноземців, які щеплені проти коронавірусної інфекції. Порядок перетину кордонів країни Євросоюзу визначають самостійно. Органи ЄС дають лише рекомендації. Посли 27 країн – членів Європейського союзу 11 червня погодилися відкрити кордони для туристів, які повністю ввели вакцину проти коронавірусної інфекції.
Європарламент і Рада ЄС 20 травня погодили введення цифрових COVID-сертифікатів, які свідчитимуть, що людина вакцинована, має імунітет, оскільки раніше перехворіла на COVID-19, або нещодавно отримала негативний результат тесту, повідомляли на сайті ЄС.
14 липня стало відомо, що в Євросоюзі вирішили відкрити кордони для громадян України, додавши країну до списку безпечних для подорожей.
З початку епідемії в Україні підтвердили 2,6 млн випадків коронавірусної інфекції, померло 60,8 тис. пацієнтів.
В Україні поступово погіршується епідемічна ситуація, заявив 4 серпня заступник міністра охорони здоров'я – головний санлікар України Ігор Кузін. Улітку в країні фіксували менше ніж 2 тис. випадків щодня, у вересні показник зріс у рази. У зв'язку з поширенням мутації четверта хвиля COVID-19 в Україні почалася раніше, ніж прогнозували, повідомив 11 жовтня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.