У Нацгвардії служить і працює понад 5,5 тис. жінок

Понад 360 жінок у Нацгвардії обіймає керівні посади
Фото: ngu.gov.ua
В Україні статусу учасника бойових дій набуло майже 1200 жінок, розповів командувач Нацгвардії, генерал-полковник Микола Балан.

У Національній гвардії служить і працює понад 5,5 тис. жінок, із яких більше як 360 посідає керівні і командні посади. Про це 5 березня повідомив командувач Нацгвардії, генерал-полковник Микола Балан.

"Чи можливо було уявити ще 10–20 років тому, щоб жінка могла бути командиром, мати свій взвод чи роту, обіймати керівну посаду? Сьогодні головне – не якої людина статі, а справа, яку вона робить, її професіоналізм та компетентність", – зазначив командувач Нацгвардії.

Балан також наголосив на внеску військовослужбовиць у захист територіальної цілісності і суверенітету України. Із 2014 року їх регулярно залучали до участі в антитерористичній операції, вони й далі виконують завдання у складі операції Об'єднаних сил. Зараз статусу учасника бойових дій набуло майже 1200 жінок.

Гранична чисельність Нацгвардії, згідно із законодавством, становить 60 тис. осіб. Востаннє Нацгвардія повідомляла про свою чисельність у 2016 році  тоді вона становила 49 тис. осіб.

4 березня ЗСУ повідомляли, що на посадах командирів взводів у Збройних силах України служить 109 жінок. Усього у Збройних силах України служить і працює приблизно 57 тис. жінок.

У рейтингу гендерної рівності, який наводять у доповіді Всесвітнього економічного форуму The Global Gender Gap Report 2020, презентованому у грудні 2019-го, Україна посідала 59-те місце серед 163 країн. За два роки країна піднялася на 10 позицій. Укладачі рейтингу враховували показники країн стосовно гендерного розриву в чотирьох аспектах: політичні права і можливості, сфера освіти, охорона здоров'я і залученість в економічні процеси.