У Нацполіції України розповіли про збільшення штрафів для велосипедистів і пішоходів
Відповідно до закону, який передбачає посилення відповідальності за порушення правил дорожнього руху, пішоходів та велосипедистів можуть оштрафувати на 255 грн і 340 грн відповідно, заявив перший заступник начальника департаменту патрульної поліції Нацполіції України Олексій Білошицький.
З 17 березня, коли в Україні набудуть чинності норми закону, що посилює відповідальність за порушення правил дорожнього руху, збільшаться розміри штрафів для велосипедистів і пішоходів. Про це сьогодні під час брифінгу заявив перший заступник начальника департаменту патрульної поліції Нацполіції України Олексій Білошицький, передає кореспондент "ГОРДОН".
Штраф за перехід дороги в невстановленому місці або на заборонений сигнал світлофора/регулювальника зросте з 51 грн до 255 грн.
Велосипедистів за порушення правил оштрафують на 340 грн.
У разі повторного порушення сума штрафу і для пішоходів, і для велосипедистів становитиме 850 грн.
За словами Білошицького, ухвалений закон також передбачає посилення покарання для автомобілістів за невикористання ременів безпеки, брудні, неосвітлені або встановлені з порушенням номерні знаки.
12 березня президент України Володимир Зеленський підписав закон №1231-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху". Документ набуде чинності о 0.01 17 березня.
Рада ухвалила відповідний проєкт закону у другому читанні і в цілому 16 лютого. Він посилює відповідальність за порушення правил дорожнього руху. Зокрема, штрафи збільшать:
- за перевищення швидкості руху більш ніж на 50 км/год – з 510 до 1700 грн;
- за залишення місця ДТП – із 255 до 3400 грн із позбавленням права керування транспортним засобом на один-два роки або без позбавлення прав;
- за управління або передання керування транспортним засобом особою, яка не має права ним керувати, – з 510 до 3400 грн, а повторне протягом року – 40 800 грн із позбавленням права керування транспортним засобом строком від п'яти до семи років (можливе також оплатне вилучення транспортного засобу);
- за керування транспортним засобом особою, яка була позбавлена такого права, – з 510 до 20 400 грн, за повторне таке порушення протягом року – 40 800 грн із позбавленням права керування транспортним засобом строком від п'яти до семи років (можливе також оплачуване вилучення транспортного засобу).
Окрім того, за керування автомобілем напідпитку штрафи встановлено у розмірі від 17 тис. грн (за перший випадок) до 51 тис. грн із позбавленням водійських прав на 10 років. За третє таке порушення протягом року передбачено конфіскацію транспортного засобу.
В Офісі президента уточнили, що документ також дозволяє поліцейським використовувати засоби відеозапису з обов'язковим долученням таких матеріалів до адмінпротоколу.