У Раду поки не надходило пропозицій про введення надзвичайного стану через коронавірус – Разумков
Поки до Верховної Ради не надходило пропозицій про введення надзвичайного стану в Україні у зв'язку з поширенням коронавірусу. Про це в ефірі каналу "Наш" 2 квітня сказав спікер Верховної Ради Дмитро Разумков.
"Що стосується питання про надзвичайний стан: у цьому випадку, якщо не помиляюся, відповідно до закону, пропозиції має бути надано Кабінетом Міністрів України, тому що це епідемічна ситуація. Після цього вони розглядаються президентом, він видає указ. І протягом двох діб, а як показує практика, це відбувається швидше, парламент має зібратися і проголосувати за цей указ у Верховній Раді. Виходячи із сьогоднішньої ситуації, відповідної інформації ні від президента, ні від Кабінету Міністрів не надходило. У тому, що буде залежати від нас як від парламенту, реагуватимемо миттєво", – сказав він.
Газета "Сьогодні" з посиланням на власне високопоставлене джерело в Міністерстві внутрішніх справ 31 березня повідомила, що через "критичну ситуацію зі зростанням захворюваності на COVID-19" можуть запровадити повну заборону на пересування містом після 22.00.
Заступник голови Київської міської державної адміністрації, депутат Київради від "Європейської солідарності" Володимир Прокопів у коментарі виданню "ГОРДОН" сказав, що на офіційних нарадах у Києві не обговорювали питання про введення комендантської години у столиці.
Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що введення комендантської години через карантин в Україні не обговорюють. Він зазначив, що для цього потрібно введення надзвичайного стану.
Згідно із законом "Про правовий режим надзвичайного стану", НС вводять у дію указом президента на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України або Кабінету Міністрів (у випадку пандемії пропозицію про введення надзвичайного стану має подавати саме Кабмін). Протягом двох днів після цього рішення про введення надзвичайного стану має затвердити Верховна Рада.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
За даними Міністерства охорони здоров'я, рівень госпіталізацій із COVID-19 перевищено у 22 регіонах України. У "червоній" зоні епідемічної небезпеки опинилися Київ і 10 областей. Станом на 2 квітня в Україні підтвердили 1,7 млн випадків коронавірусу, померло 33,6 тис. осіб, одужало – 1,3 млн.
У Київській школі економіки прогнозують, що захворюваність на COVID-19 в Україні може стабілізуватися протягом найближчих двох тижнів, але водночас можливе зростання рівня смертності.