У СБУ повідомили про блокування 26 Telegram-каналів, які допомагали українцям уникнути мобілізації
"Кіберфахівці Служби безпеки заблокували 26 Telegram-каналів, які перешкоджали мобілізації українських громадян призовного віку. Інтернет-ресурси повідомляли про заходи, які проводять територіальні центри комплектування та соціальної підтримки в Івано-Франківській, Черкаській, Вінницькій, Чернівецькій, Київській, Львівській та Одеській областях", – ідеться в повідомленні.
У відомстві зазначили, що ці канали "зливали" актуальні місця вручення військовозобов'язаним повісток і "закликали ховатися від представників військкоматів".
"Для збору відомостей про "локації" використовували власну мережу інформаторів серед місцевих жителів. Через постійне оновлення інформації деструктивні канали швидко нарощували власну аудиторію, яка перевищила 400 тис. підписників. Після цього адміністратори вирішили зробити на цьому бізнес і запропонували свої платформи для розміщення комерційної реклами", – пояснили в СБУ.
За її даними, серед "організаторів злочинної діяльності" опинилися два власники "SMM-компанії, яка займається просуванням інтернет-ресурсів з використанням так званих ботоферм".
Досудове розслідування ведуть у межах кримінального провадження, відкритого за ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань) Кримінального кодексу України.
Підозру оголосили шістьом адміністраторам Telegram-каналів, їх узяли під варту, розповіли у спецслужбі.
Під час обшуків у фігурантів справи виявили "комп'ютери та мобільні телефони з доказами протиправних дій", а також "банківські картки, на які зловмисникам надходили гроші за розміщення реклами".
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну вранці 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Востаннє Рада продовжила воєнний стан 7 лютого – до 20 травня 2023 року.
Воєнний стан передбачає, зокрема, заборону на виїзд за кордон чоловіків віком 18–60 років, які підлягають призову на військову службу під час мобілізації, окрім особливих винятків. 16 серпня президент у відповідь на петицію із закликом зняти заборону на виїзд чоловіків заявив, що це відбудеться лише після завершення дії воєнного стану.
Відповідно до ст. 336 Кримінального кодексу України, ухилення від призову на військову службу під час мобілізації карають позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років.
В інтерв'ю LIGA.net, опублікованому 6 березня, міністр оборони України Олексій Резніков говорив, що мобілізаційного плану ще не завершили.