В Україні учням молодшої школи ставитимуть вербальні оцінки – МОН
Міністерство освіти і науки України затвердило методичні рекомендації з оцінювання результатів навчання учнів перших – четвертих класів. Про це 26 липня повідомила пресслужба міністерства.
Відповідний указ від 13 липня і рекомендації опублікували на сайті МОН.
Однією із основних змін є підхід до вираження оцінки.
"На заміну узагальненій бальній оцінці навчальних досягнень учнів із предмета запропоновано використовувати вербальну оцінку окремих результатів навчання з предмета вивчення, інтегрованого курсу, яка, крім оцінювального судження про досягнення, може ще називати і рівень результату навчання", – зазначили в МОН.
Рекомендації вводять поняття вербальної оцінки (оцінного судження) і рівневої оцінки (оцінного судження із зазначенням рівня результату).
"Вербальну і рівневу оцінку можна виражати як усно, так і письмово. Рівень результату навчання рекомендовано визначати з урахуванням динаміки його досягнення та позначати буквами – "початковий" (П), "середній" (С), "достатній" (Д), "високий" (В)", – підкреслили у міністерстві.
Результати оцінки особистісних досягнень учнів перших – четвертих класів рекомендують висловлювати вербальною оцінкою, результати навчання в перших – других класах – вербальною оцінкою, у третіх – четвертих класах – або вербальною, або рівневою оцінкою за вибором закладу.
У міністерстві заявили, що навчальний заклад може розробляти і фіксувати загальні положення щодо оцінювання результатів.
"Особливості організації оцінювання в певному класі можуть ініціюватися вчителем і бути затвердженими на засіданні педагогічної ради закладу", – уточнили у релізі.
Контекст:
У вересні 2017 року Рада ухвалила закон "Про освіту". Він набув чинності 28 вересня 2017 року. Документ ввів 12-річну шкільну освіту. Згідно з пояснювальною запискою, початкова освіта триває чотири роки, середня, яку здобувають у гімназії, – п'ять років, профільна середня освіта триватиме ще три роки – її потрібно буде здобувати в ліцеї або закладах профосвіти. Навчання у школі діти можуть розпочинати в шість або сім років.
В Україні з 2019 року проводять реформу середньої освіти. Її головна мета – створення школи, "у якій буде приємно навчатись і яка буде давати учням не тільки знання, а й уміння застосовувати їх у житті", писало 27 серпня 2019 року НВ.
Оцінок у перших-других класах не виставлятимуть, до системи балів учнів починають привчати у третіх- четвертих класах.