Україна може ввести контроль за міграцією з країнами, де поширений штам коронавірусу "Дельта" – нарада у президента
На нараді заслухали інформацію Національної академії наук України щодо поширення штаму "Дельта". За даними НАН, цей штам у 1,6 раза заразніший, ніж штам "Альфа", у 2,26 раза частіше призводить до госпіталізації, а ризик реанімації після інфікування збільшується в 1,45 раза.
"Міністерство закордонних справ та Міністерство охорони здоров’я мають підготувати пропозиції щодо доцільності встановлення додаткового контролю та обмежень щодо міграції між Україною та країнами, де стрімко поширюється штам "Дельта", – повідомили у пресслужбі.
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними Університету Джонса Гопкінса, за час пандемії у світі підтвердили понад 178,8 млн випадків зараження, померло 3,9 млн людей.
В Україні з початку епідемії підтвердили 2,2 млн випадків коронавірусу, померло 52 тис. пацієнтів, видужало 2,15 млн осіб.
Під час пандемії виявили кілька штамів коронавірусу, які відрізняються вищою заразністю і тяжчим перебігом хвороби. Спочатку їм надали назви залежно від країни, де їх уперше виявили (наприклад, "індійський", "бразильський", "британський" штами). У червні 2021 року ВООЗ вирішила називати штами буквами грецького алфавіту, щоб "уникнути дискримінації". Так, "індійський" штам дістав назву "Дельта", "британський" – "Альфа".
До переліку штамів коронавірусу, які занепокоюють, окрім "Дельти", Центр із контролю захворювань заніс варіанти вірусу, які вперше виявили у Великобританії ("Альфа"), Південно-Африканській Республіці ("Бета"), два штами, виявлені в Каліфорнії ("Епсілон"), а також у Японії та Бразилії ("Гамма").