"Індійський" штам COVID-19 починає домінувати у світі – ВООЗ

ВООЗ повідомила про необхідність нових досліджень щодо впливу вакцин на "індійський" варіант коронавірусу
Фото: ЕРА

"Індійський" штам коронавірусу (B.1.617.2, "Дельта") починає домінувати у світі через високу здатність передаватися від людини до людини. Про це сказала 18 червня головна наукова співробітниця Всесвітньої організації охорони здоров'я Сумія Свамінатан на брифінгу, який транслювали на сторінці ВООЗ у Twitter.

"Варіант "Дельта" на шляху до того, щоб стати домінантним варіантом у всьому світі завдяки своїй підвищеній здатності передаватися. Потрібно більше даних і нових досліджень щодо впливу вакцин на нього", – повідомила Свамінатан.

За даними міністерства охорони здоров'я Англії, штам коронавірусу "Дельта" виявився на 60% активнішим від штаму "Альфа", або "британського" варіанта. Він спричиняє тяжчі симптоми, але для підтвердження цих висновків необхідні додаткові дослідження.

Контекст:

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними Університету Джонса Гопкінса, за час пандемії у світі підтвердили понад 177,5 млн випадків зараження, із них 3,8 млн – із летальним результатом.

Під час пандемії виявили кілька штамів коронавірусу, які відрізняються вищою заразністю і тяжчим перебігом хвороби. Спочатку їм надавали назви залежно від країни, де їх уперше виявили (наприклад, "індійський", "бразильський", "британський" штами). У червні 2021 року ВООЗ вирішила називати штами літерами грецького алфавіту, щоб "уникнути дискримінації". Зокрема, "індійський" штам дістав назву "Дельта", "британський" – "Альфа".

До переліку штамів коронавірусу, які викликають занепокоєння, крім "Дельти", ЦКЗ занесла варіанти вірусу, які вперше виявили у Великобританії ("Альфа"), Південно-Африканській Республіці ("Бета"), два штами, виявлені в Каліфорнії ("Епсілон"), а також у Японії і Бразилії ("Гамма").