ВООЗ вивчить випадки запалення серцевого м'яза після вакцинації проти COVID-19 препаратом від Pfizer
"Ми здійснюємо моніторинг і збираємо дані. Ми з'ясовуємо, чи є це [міокардит] наслідком вакцинації, чи це частина звичайного процесу поширення [хвороби] в суспільстві", – сказала вона.
Сімао уточнила, що повідомлення про міокардит надходять зі США та Ізраїлю.
28 травня Центри з контролю і профілактики захворювань США (СDC) повідомляли, що з квітня 2021 року в США почастішали випадки міокардиту і перикардиту у пацієнтів до 30 років після вакцинації препаратами від Pfizer/BioNTech і Moderna. Інформації про появу таких симптомів після отримання щеплення від Johnson & Johnson немає, уточнили в відомстві.
Станом на 11 червня у США зафіксовано 226 таких випадків після вакцинації препаратами від Pfizer/BioNTech і Moderna, повідомив канал АВС.
Згідно з даними CDC станом на 15 червня, у США повністю вакцинували проти коронавірусу 51,1% населення віком від 12 років.
Міокардит – це запалення серцевого м'яза, перикардит – запалення зовнішньої оболонки серця. В обох випадках імунна система організму спричиняє запалення у відповідь на інфекцію або будь-який інший фактор. Симптомами можуть бути біль у грудях, задишка або пришвидшене серцебиття, уточнили у СDC. Більшість пацієнтів у США, у яких з'явилися такі симптоми, добре реагували на лікування, їхній стан швидко покращився.
З урахуванням ризику захворювання на COVID-19 у СDC рекомендують вакцинацію проти коронавірусу для всіх пацієнтів віком від 12 років.
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
Для застосування у США дозволено вакцину компаній Pfizer/BioNTech (її ефективність оцінюють у 95%) і вакцину від компанії Moderna (ефективність на рівні 94,1%). Також дозвіл отримав препарат Johnson & Johnson (ефективність від 66% до 72%).
За даними американського Університету Джонса Гопкінса, США наразі на першому місці у світі за кількістю випадків хвороби – 33,47 млн, за час епідемії 599,9 тис. осіб померли.