Україна наростила можливості для зберігання вакцини від Pfizer. Це гарантує постачання препарату у 2022–2023 роках
Україна наростила можливості для зберігання вакцин в умовах наднизьких температур – від -60 °C до -80 °C. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я.
У таких умовах необхідно зберігати, зокрема, вакцину Comirnaty, яку застосовують в Україні, від Pfizer/BioNTech.
Станом на сьогодні спроможність національного логістичного провайдера МОЗ України "Укрмедпостач" для зберігання цієї вакцини зросла з 200 тис. до 2,3 млн доз, країни загалом – до 6 млн, уточнили в міністерстві.
"Це означає, що Україна зможе забезпечити зберігання в ультрахолодовому режимі всієї вакцини, що надійде у 2021-му та 2022 році. Це було однією з умов контрактів на її поставки в Україну на 2022–2023 роки", – наголосив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко.
Для зберігання вакцини Comirnaty на регіональному рівні закупили понад 50 морозильників, які дають змогу в середньому зберігати до 40 тис. доз вакцини. Тобто загальна спроможність обласних складів збільшилася до 2 млн доз.
Додатково у великих регіональних центрах (Дніпро, Одеса, Харків та Львів) найближчим часом встановлять морозильні камери, закуплені ЮНІСЕФ, із можливістю збереження до 200 тис. доз вакцини Comirnaty, що дасть можливість зберігати значно більші обсяги вакцини в умовах ультранизьких температур. Ще 10 таких морозильних камер встановлять на національному складі.
Це дасть змогу знизити залежність регіонів від постачання з національного рівня, адже тепер на обласних складах можна буде довго зберігати більшу кількість вакцини, зазначає МОЗ.
"До кінця року Україна має отримати ще 7,5 млн доз вакцини Comirnaty/Pfizer. Завдяки тому, що країна довела свою спроможність транспортувати та зберігати великі обсяги вакцини, яка потребує наднизьких температур, вдалося досягти домовленостей із виробником на поставку ще 50 млн доз Comirnaty у 2022–2023 роках", – ідеться у повідомленні.
Контекст:
В Україні поступово погіршується епідемічна ситуація, говорив 4 серпня заступник міністра охорони здоров'я – головний санлікар України Ігор Кузін. Улітку в країні фіксували менше ніж 2 тис. випадків щодня, восени показник зріс у рази.
Четверта хвиля COVID-19 в Україні розпочалася раніше, ніж прогнозували, заявляв 11 жовтня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. У середині листопада влада заявила про початок спаду четвертої хвилі.
В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу від Oxford/AstraZeneca (Covishield, AstraZeneca-SKBio та AstraZeneca), Pfizer/BioNTech (Comirnaty), Sinovac Biotech (CoronaVac) та Johnson & Johnson (Janssen). Також українців щеплюють вакциною від Moderna (Spikevax).
Вакцинація в Україні стартувала 24 лютого. Зараз можуть щепитися всі охочі віком від 12 років.
Станом на 3 грудня в Україні першу дозу вакцини отримало 13,6 млн осіб, дві – 11,5 млн. Загалом у країні зробили понад 25 млн щеплень.