Україна показує Європі та світу, як важливо відновити пам'ять про Голокост – голова опікунської ради центру "Бабин Яр"
Учасники форуму Kyiv Jewish Forum 2020 зазначили, що реалізація проєкту меморіального комплексу в Бабиному Яру допоможе виховувати майбутні покоління у толерантному демократичному світі.
Україна показує Європі та світу, наскільки важливо відновити пам'ять про Голокост. Про це під час Kyiv Jewish Forum 2020 року, який відбувся 8–9 вересня, заявив голова опікунської ради центру "Бабин Яр", правозахисник Натан Щаранський, ідеться у підсумковому звіті форуму.
На думку Щаранського, майбутнє єврейського народу й майбутнє України може бути гарантоване тільки у разі боротьби проти глобального антисемітизму та відновлення пам'яті про всіх убитих під час Голокосту.
"Ми повинні зробити все, щоб відновити пам'ять про кожну людину. Україна показує Європі й світу, як важливо відновити пам'ять про Голокост. У той же час наша боротьба з глобальним антисемітизмом також дуже важлива. Лівий і правий антисемітизм зростає з кожним днем у Європі, Сполучених Штатах і в мусульманському світі. І я нагадую вам, як важливо для всього світу протистояти цьому злу", – сказав Щаранський.
Учасники форуму зазначили, що будівництво сучасного меморіального комплексу в Бабиному Яру – це відповідальність розвитку демократичного суспільства для увічнення пам'яті жертв масової страти та виховання майбутніх поколінь у толерантному демократичному світі. Проєкт отримує підтримку міжнародних донорів, української влади та міжнародної єврейської громади.
Під час Другої світової війни гітлерівські війська використовували урочище Бабин Яр у північно-західній частині Києва як місце масових розстрілів мирного населення, більшу частину якого становили євреї. 29 вересня 1941 року за наказом окупаційної адміністрації все єврейське населення зобов'язали з'явитися до Бабиного Яру, де до 30 вересня розстріляли понад 33 тис. осіб. За різними оцінками, там було вбито від 70 до 200 тис. осіб.
2016 року в Україні майже одночасно стартували два проєкти: державний український проєкт меморіалізації Бабиного Яру та ініціатива російських бізнесменів єврейського походження, які готові вкласти у створення музею в Бабиному Яру $100 млн, повідомляло LB.ua.
22 червня 2020 року міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко заявив, що державний проєкт "Бабин Яр" буде введено в дію 2021 року.