Україні в найближчі 30–40 років загрожує опустелювання великих територій – Мінекології

В ООН вважають, що посуха "ось-ось стане наступною пандемією"
Фото: depositphotos.com
Україна переходить у зону надвисоких температур і катаклізмів через погодні зміни, і вже в найближчі 30–40 років країні загрожує опустелювання великих територій. Про це 17 червня, у Всесвітній день боротьби з опустелюванням і засухами, повідомило Міністерство захисту довкілля і природних ресурсів.

"Деградація земель та опустелювання – одні з найбільших загроз для сталого розвитку людства. Вони призводять до серйозних проблем – зміни клімату, втрати біорізноманіття, нестачі води, поширення бідності, голоду і масових міграцій населення", – зауважили в повідомленні.

За даними відомства, в Україні 13 млн га сільськогосподарських земель зазнають згубного впливу водної ерозії, понад 6 млн га – вітрової, до 20 млн га охоплені пиловими бурями.

Міністерство уточнило, що на розвиток деградаційних процесів значно впливає рівень розораності землі, який в Україні один із найвищих у світі – розорані землі становлять майже 33 млн га, трохи більше ніж 54% території.

Відомство зазначило, що для України боротьба з опустелюванням і деградацією земель є одним із пріоритетних напрямів екологічної політики, для цього затверджено план дій із боротьби з цим явищем до 2025 року і створено координаційну раду з боротьби з деградацією земель і опустелюванням.

Міністр екології Роман Абрамовський зазначив, що Україна приєдналася до процесу встановлення і реалізації добровільних національних завдань із досягнення нейтрального рівня деградації земель у межах Конвенції ООН про боротьбу з опустелюванням.

В ООН вважають, що посуха – це прихована глобальна криза, яка ризикує стати "наступною пандемією", якщо країни не вживуть термінових заходів із використання водних і земельних ресурсів та боротьби з надзвичайною ситуацією з кліматом. Про це йдеться у звіті управління ООН зі зменшення небезпеки лих 2021 року.

"Засуха ось-ось стане наступною пандемією, і вакцини для її лікування немає. У найближчі кілька років велика частина світу буде жити в умовах браку води", – цитує Guardian спеціальну представницю генерального секретаря ООН щодо зниження ризику лих Мами Мізуторі.

Мізуторі додала, що проблема посухи наразі так широко поширена, що до кінця століття практично всі країни в тій чи іншій формі зіткнуться з цією проблемою.

Згідно зі звітом ООН, щонайменше 1,5 млрд людей безпосередньо постраждало від посухи у цьому столітті, а економічні втрати за цей час оцінюють приблизно в $124 млрд. Наголошено, що реальні втрати, імовірно, значно вищі, оскільки оцінки не охоплюють більшої частини впливу на країни, які розвиваються.